Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво значи добър барабанист?


Recommended Posts

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

T-rex,

първият албум на Бийтълс е '63-та, а дебютът на Гранд Фънк е 69-та, даже 2 албума имат. Тъй че не е чак направо 70-те.

Ма да не спорим де, аз просто исках да напомня...в общи линии човек никога не е сам, дори когато е първи в нещо - най-често е един от първите и т.н.

Поздрави

Е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T-rex,

първият албум на Бийтълс е '63-та, а дебютът на Гранд Фънк е 69-та, даже 2 албума имат. Тъй че не е чак направо 70-те.

Ма да не спорим де, аз просто исках да напомня...в общи линии човек никога не е сам, дори когато е първи в нещо - най-често е един от първите и т.н.

Поздрави

Е

напълно съгласен :godbless:

наздраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В горния ред на мисли ми се ще да спомена, че аз много силно уважавам барабаниста на Аеросмит. Според мен той е идеален пример за точно вписващ се в групата барабанист. Амин. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка. Ама макси-сингълът е от 62-ра, че и синглите преди.

:)

 

Глупости пиша; само сингълът е 62-ра.

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И, господа, пак мое лично мнение: тук е форум за музика, та спрете да давате за пример музиканти от "Пантера", "Корн", "Продиджи" и т.н. групи, които понякога не знаят и в коя хармония им е парчето...

Еее тва е брутално бе??!?!?!!?

Как можа да изредиш тея три групи??!?!

Не може да се стои на едно място а ти слагаш групи които измислят нови стилове направо.

Когато не харесваш някоя група не може да я оплюеш просто ей така.

 

Понякога не те интересува в коя хармония е парчето щом е готино нали....

 

Извинявам се за отклонението ама това е несериозно...

 

И какво му е лошото да изразяваш пристрастия, като и ти сам го правиш с Пинк Флйд и т.н.(Пинк Флйд са супер между другото)

Именно защото е форум за музика може да сложиш и Доктор Дре ако искаш щом те кара да чувстваш нещо и да се замислиш върху музиката или реденето на думи там или каквото и да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е еднозначен: за всеки вкус си има добри музиканти! Навремето много ме изкефи един лаф на Дани Годжев: "Копеле, нали си виждал кренвирш? Е, т'ва е! Дръмера трябва да е за групата това, което е обвивката за кренвирша!"

Лично за мене, ПОДЧЕРТАВАМ: ЛИЧНО ЗА МЕНЕ моето становище е:

Барабаниста не бива да забравя никога, че инструмента му е акомпаниращ! Поради тази причина не си падам по Майк Портной. Когато излезе от пубертета и спре да показва колко е велик, може и да ми допадне. Иначе не отричам качествата му. Пример за типично акомпаниращи барабанисти + бесни грууваджии (в три различни стила) са Джеф Поркаро, Ник Мейсън и Стив Гад. :););) За по-младите ще уточня, че втория е барабанист на "Пинк Флоид".

И, господа, пак мое лично мнение: тук е форум за музика, та спрете да давате за пример музиканти от "Пантера", "Корн", "Продиджи" и т.н. групи, които понякога не знаят и в коя хармония им е парчето... Не искам да засегна никой, но стига фенски пристрастия и "Левски" v ЦСКА... Аз лично съм от "Славия". :D

А иначе, поста на Мастера е както винаги на ниво и няма какво много в повече да се допълни.

Отговора е еднозначен: за всеки вкус си има добри музиканти! Навремето много ме изкефи един лаф на Дани Годжев: "Копеле, нали си виждал кренвирш? Е, т'ва е! Дръмера трябва да е за групата това, което е обвивката за кренвирша!"

Лично за мене, ПОДЧЕРТАВАМ: ЛИЧНО ЗА МЕНЕ моето становище е:

Барабаниста не бива да забравя никога, че инструмента му е акомпаниращ! Поради тази причина не си падам по Майк Портной. Когато излезе от пубертета и спре да показва колко е велик, може и да ми допадне. Иначе не отричам качествата му. Пример за типично акомпаниращи барабанисти + бесни грууваджии (в три различни стила) са Джеф Поркаро, Ник Мейсън и Стив Гад.    За по-младите ще уточня, че втория е барабанист на "Пинк Флоид".

И, господа, пак мое лично мнение: тук е форум за музика, та спрете да давате за пример музиканти от "Пантера", "Корн", "Продиджи" и т.н. групи, които понякога не знаят и в коя хармония им е парчето... Не искам да засегна никой, но стига фенски пристрастия и "Левски" v ЦСКА... Аз лично съм от "Славия".

 

Всичкото уважение за пинк флойд, но Ник Мейсън е добър повод за нова тема протовоположна на настоящата,а именно: КАКВО РАЗБИРАМЕ ПОД "НЕКАДЪРЕН БАРАБАНИСТ"... :twisted: :twisted: :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичкото уважение за пинк флойд, но Ник Мейсън е добър повод за нова тема протовоположна на настоящата,а именно: КАКВО РАЗБИРАМЕ ПОД "НЕКАДЪРЕН БАРАБАНИСТ".

 

Дори няма да коментирам това изказване; то говори само по себе си.

"Кадърен" и "можещ" са синоними; кое, казваш, Мейсън не може да изсвири?...

Любопитен съм да те чуя как свириш, защото въпреки привидната липса на пряка връзка между умения и право на мнение, има един вехт - като Мейсън, но ефикасен лаф:

"Обущарю, не по-горе от обущата."

Тц, бате; тц. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.