Jump to content
Българският форум за музиканти

Апаратура за бас, бюджет - около 1600 Ойро


MaPuHcKu

Recommended Posts

От Джани - от Визиартс. Или от оня магазин в Солун, чийто линк се моташе тука из темите - дето имаше много Уоруици. Цената им е горе-долу еднаква.

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=2249

 

Не че не ми харесва Ampeg, но имам идеологически възражения с/у американската техника. Бих си купил българска или европейска техника, но не и американска !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Ampeg SVT 3 PRO+Ampeg SVT 410 HLF кабинет.Определено мога да кажа,че е много добра комбинация.Усилвателят е хибрид-5 лампи на предусилвателя+мосфет стъпало,450 вата на 4 ома.Кабинетът е 500 вата,с регулируема хорна на 4 ома.Така използваш цялата мощност на усилвателя.Във сайта на Ampeg(http://www.ampeg.com/products/classic/svt410hlf/index.html) пишат,че този кабинет с 4x10" говорители,че има 10% повече разпръскване от 2 18" говорителя,и 25% повече разпръскване от 3 15" говорителя. Low Frequency стига до 28hz,така че не можеш да почувстваш липса на ниски.Кобинацията е доста гъвкава и може да се постигне както типичен Ampeg звук,така и по-модерен.Никога не съм свирил с бокс с 12" говорители,и не мога да коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

410 HLF кабинет е много среднист ... поне според мене ... и аз му бях страшно навитак ама го подминах

 

Аз съм с Ampeg SVT3 Pro и с 2х12 Neodym Custom Box на Ханс от FMC http://www.fmc-audio.de/ - ако те вълнува можеш да минеш да го чуеш

 

Поздрав

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички фирми за бас апаратури използват описанията на продуктите си и техническите спецификации повече като рекламни карета, отколкото като място където да дадат обективна информация - това е не само мое мнение, но тази статистика с процентите направо ме разби :greenangel:

 

MaPuHcKu, бюджет от 2000 евро е доста сериозен - със сигурност можеш да си вземеш чудесно оборудване за тези пари, но (малко като развален грамофон съм в случая :P ) ако не пробваш сам и то поне с инструмент, чието звучене познаваш може да си доста изненадан накрая. Спецификации, предпочитания и коментари на други басисти - това са само отправни точки за избора ти, важно е как реагира апаратурата на твоето свирене, с твоя бас и дали ти харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.