Jump to content
Българският форум за музиканти

АЛНИКО


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Навивам едни адаптери и ми трявбат ALNICO BAR магнити.

Лесно намирам керамични и неодимови магнити, но алнико - трудно.

Във връзка с това искам да питам кой е най-евтиния адаптер с алнико блокче, който сте виждали и знаете ли къде се продава, както и на каква цена. Също така, ако някой от вас има повредени алнико хъмбъкери, може да ми пише да договорим някаква цена.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз съм Дидо и в момента живея и работя в София.

В момента имам Фендер стратокастер и съм много доволен от него просто съм влюбен в китарата си, но много свиря по някога по 6 7 часа на вечер и моя фендер ми идва страшно труден създава ми проблеми и с ръката вече.Както и да е това си е мой проблем :girl_witch:

Причината поради която се реших да ти пиша е, че разбрах, че разбираш от адаптери. Реших и ве4е си купих една по евтина китара която смятам да апгрейдна и която е доста по лесна за свирене.Какви адаптери ще ме посаветваш да сложа при услоловие че китарата е с един двоен и 2 единични.Аз се кефя на блус, рок но и по по-тежичка музика си падам за това и държах да има двоен адаптор.

Ще бъда много благодарен да чуя твоя съвет защото не разбирам много от такива неща пък и си е най-добре човек да чуе мнението на специалист!

Поздрави Дидо!!!

п.п. новата ми китара е Squier Showmaster

Извинявам се че пиша тук но кутията ти беше пълна :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми влез в сайта на Dimarzio, Duncan и др. Там има описание на всеки от адаптерите със звукиви семпли.

Като цяло, от този скуаер няма да изкараш особено прекрасен тон, но може да сложиш добре звучащи адаптери.

За хъмбъкера - има едни JHS, на които пише Guitar Tech - напълно достатъчно добри са за твоето приложение а не са и скъпи. Много близки са до PAF като характеристики, само дето са с керамичен магнит.

 

За синглите - зависи какво искаш като звук..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.