Jump to content
Българският форум за музиканти

Cravenous - Devastate Into Perfection


Recommended Posts

Парчето можете да си го изтеглите от тук:

 

Xmailharddrive.com

 

логвате се с:

 

username:cravenous.storage

 

pass:glacierise

 

Първия файл там е мп3-ката.

 

Очаквам отзиви и акъли!

 

И най-важното:

 

Търсим барабанист! Ако има някой, който иска да свири такива неща - не обезателно барабаните, които са на тоя трак, разбира се, да се обади! Добре е да е в София, че аман от географски проблеми ;)

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ве Glacierise, що аман от географски проблеми, то Slayer пък са от различни градове. Къде ви е нискочестотната част с дебелите струни ? Добре ще е на места ако и другата китара поизскача на преден план, щото чрез мойто озвучаване, най-отгоре е китарата дето е вляво. Просто ту едната, ту другата китара да вземат привес, ама по-прецизно ще трябва да се пипа, точно на кое място да става това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми! Супер композицийка!

Малко дружеска критика: барабаните са подредени безупречно, чух страшно много интересни фигури, които залепваха към рифовете, но трябва да им се даде малко живот. Нещо МИДИ ли трябва да се бара, не знам аз, но си звучат като добре познатия good old drum computer stuff. Но записът така или иначе е демо (нали?) и засега това не трябва да те мъчи.

Друго, по-скоро субективно мнение, е, че много бягаш нагоре по грифа. Поне 50% от песента ти са леки солца и рифчета на тънка жица. Лошо няма, но става много леко, ако се прекали. В стремежа си да сложиш повече мелодия и да вкараш някаква атмосфера губиш power. Вярвам, че това може да се коригира до известна степен ако се вкара някакъв bulldozer bass и по-"тъмна" бленда на процесора ти, както и ако извадиш ниските китари на преден план, но все пак удряй повече дебел тел. Много от хармониите спокойно можеш да смъкнеш с една октава надолу. Или ги остави в същата октава, но сложи отдолу тежки мютинги или просто пауър акорди. Ще стане смърт с кисело зеле!

Много се накефих, продължавай все така! ;);):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарйь :beer:

 

Значи - за барабаните - те не са окончателни. Могат да се пипнат и динамиките, и времето на влизане, и ще станат много по-живи. Обаче целта ми е да си намерим жив барабанист все пак, а не да ставам много добър дръм-програмист. Ама може да се наложи, а и не е толкова трудно :D

 

По другия въпрос - абе там на припева, дето е високо хармонията, песента е слязла в D (и от настройката ми - в C), и не мога да я сваля по-ниско - т.е. на 6та свободна :beer: Там има пространство за баса, той ще уплътни много цялата работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ве Glacierise, що аман от географски проблеми, то Slayer пък са от различни градове. Къде ви е нискочестотната част с дебелите струни ? Добре ще е на места ако и другата китара поизскача на преден план, щото чрез мойто озвучаване, най-отгоре е китарата дето е вляво. Просто ту едната, ту другата китара да вземат привес, ама по-прецизно ще трябва да се пипа, точно на кое място да става това.

Географския проблем възпрепятства репетирането, а и ние не сме Slayer, има още хлебец да похапнеме :beer:

 

За баланса между китарите - когато се прави окончателното миксиране - с баса и вокалите, тогава ще ги балансираме. Просто триаа да се изкара хармонията по-напред, защото мелодията изпъква така или иначе. Бе лесна работа е тва :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гот е

звучеца е добре ясен,може би прекалено жужащ на моменти,както казва Горер-а ако направиш някоя брутална бленда за ритъм китарите отзад ще стане по тежко като звучене..ако искаш де, това е относително.

Барабаните много хубаво си звучат..май ще трябва да почвам да се занимавам с мидита.... :beer:

некои забележчици :D

много са нагнетяващи постоянните дрибъли със солобарабана ( поне за мен де )

на места може да ги смениш със същите удари но по алтовете..че става много мозакобъркащо верно така.Касата като цяло май е с прекалено басово звучене за тоя тип музика.Инъче ако ми подариш на семпли фуса и чинелите ще съм ти много благодарен(като уефове ) Первазите са присъщи по вече на поп-а и другите Нематалоподобни стилове, но щом те кефи нз.

 

много изписах за барабани..;) шъ кайш чи ми прилича ..ма аре.

Китарите звучат добре,като че ли с прекалено много среди ..но зависи кво ти харесва.

 

да съ ибъ в критика ;)

чакаме версия с вокали ( ревящи ли са? или хриптящи?І

:beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има в скоро време версия с вокали и бас, съответно ремиксирана :beer:

 

За барабаните - да, има какво да се дооправи, ще ги пипна още малко. Семплите са от един free кит, дето имам - семплирани Tama Rockstar. Номерът е, че Battery 2, който използвам за семплер, ти дава много контрол върху семплите - компресия, volume envelope, tuning, saturation и прочее благини за всеки семпъл поотделно, и аз доста си ги понагласих тия.

 

За касите - може да си прав, аз имам някакъв комплекс от тихи каси, и ги засилвам прекомерно май. Като влезе и баса, мисля че ще го уцеля точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравус, добро свирене :rolleyes:

 

Критиките по звука вече ви ги казаха...

 

А като музика ми е малко мелъди, особено накрая, но този проблем е в "моя телевизор"..

Барабаните мисля са си много добре като идея...

Ще ми е интересно как ще звучи с вокали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, ще е готино, ако някой иска да ремиксира парчето, като запишем баса и вокалите - особено ако може да се справи много по-добре от мене, и покаже някои тънкости :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицко както винаги робува на идеята-да опикаеш стената е лесно,дайте да усерем тавана.Защо бе Ице толкова си го усложнил?Хубавите неща ,могат да бъдат съвсем прости....Не си усложнявай толкова живота-ползвай таланта по предназначение:headbang:

Редактирано от Red_Bull_Dog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратих на gmail нов микс на парчето - саундът триаа да е значително по-добър. Коментирайте, моля :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.