Jump to content
Българският форум за музиканти

Модване на Proel Wah-wah


Recommended Posts

Скоро закупих едно уа на проел и веднага се заех да го модна малко, за да отговори, поне донякъде, на изискванията ми.Искам да спомена, че не използвам много уа педалът, така че идеалното уа за мен би имало тру-байпас.Та стискайки палци да има бобинка от 500 или 600 мили хенри в него, аз отворих проела.За жалост нямаше индуктивност в него.Бях поставен пред дилемата да търся бобинка и да направя платка на край бейби и да я поставя в проела или да оставя оригиналната платка, като й сложа тру-байпас(естествено и ново ключе) и екранирам кутията, която е пластмасова.Реших на първо време да направя второто.Поставих и един светодиод да виждам кога уа-то е активирано.

Ето снимки:

k1uhsp.jpg

3483x9j.jpg

9blq2u.jpg

2jfdqm8.jpg

2h7ksck.jpg

2h6wlrd.jpg

Надявам се това послужи като вдъхновение за всички притежатели на този педал :greenangel:

Поздрави,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото :rulez:

И аз по едно време мислех да изпълня твоя коварен план.

Но явно добре съм направил, като съм се отказал навреме :greenangel:

 

И все пак някъкви впечатления от Уа-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста време бях отварял такова, но вече не помня какво имаше вътре.

Идеята за модване не е лоша, но честно казано с експериментите ми да си направя крайбейби индуктивност за сега удрям на камък, Не мога да намеря подходяща феритна сърцевина с висок AL /съжалявам, но забравих как се казва този параметър. Parni_Valjak да не ми се сърди ;)/

 

До тук стигам до близо 400mH при импеданс на 1кхц 70тина ома и постояннотоково съпротивление 50 ома

 

 

Въпреки това, освен крайбейби има и морли. Те са без бобини ;)

Свали си схемите от сайта им и действай. Схемата им е доста лесна.

 

 

ПС: Скоро ако ми остане време ще покажа как си моднах крайбейбито и сега звучи доста яко с баса.

 

А ако искаш, така или иначе се отвори тема, ето измерванията ми на бобина на крайбейби:

 

Inductance@100hz - 528mH/Q=19

Inductance@1khz - 500mH/Q=100

Inductance@10khz - 520mH/Q=66

 

Impedance@100hz - 17ohm

Impedance@1khz - 33ohm

Impedance@10khz - 486ohm

 

DC resistance - 12ohm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^За морлеи не съм се замислял, но определено е вариант.Иначе, много ти благодря за инфото за бобинката.Страшно полезно :punk_guitar:

Proel-a има вътре само един транзистор и това е то.....

^^Уа-то не е кой знае какво(даже си е зле) ама за цента си е ок и ако не свириш изключително много с уа е супер!Вариант е за малко пари и без претенции :)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.