Jump to content
Българският форум за музиканти

Начинаещ ?


Riddic

Recommended Posts

Прочетох голяма част от темите в форума за вокали но по-голямата част от нещата са ми напално неясни.

 

И въпроса ми е от къде да започна? Опитвам се да пея предимно Рок парчета но не се справям доста незадоволително да не кажа и фалшиво! Ако можете да ми кажете Всякакви упражнения, разпявки и техники но на по разбираем език защото някои термини не ми говорят нищо :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат знам къде си сега - "ентусиазиран пич, който се е вдъхновил от някой свой идол и т.н..." Бях на същото дередже мен, без да мога да пея въобще, мисех по цял ден за това как да пропея така да се каже. Нямах къде да упражнявам(в нас изключено),нямах въз. за педагог, абе се едно 1 бях с вързани ръце. Година след това, демек днес, си пея известните рок парчета що-годе добре, абе научих се. И как стана, отговорът е МИСЪЛТА, брат. По принцип тва е дълбока тема, обаче на кратко казано - когато мислиш неприестанно за нещо, в крайна сметка се усъществява рано или късно..Уверил съм се в това, колкото и бабешки да звучи..

Редактирано от Hatered
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат знам къде си сега - "ентусиазиран пич, който се е вдъхновил от някой свой идол и т.н..." Бях на същото дередже мен, без да мога да пея въобще, мисех по цял ден за това как да пропея така да се каже. Нямах къде да упражнявам(в нас изключено),нямах въз. за педагог, абе се едно 1 бях с вързани ръце. Година след това, демек днес, си пея известните рок парчета що-годе добре, абе научих се. И как стана, отговорът е МИСЪЛТА, брат. По принцип тва е дълбока тема, обаче на кратко казано - когато мислиш неприестанно за нещо, в крайна сметка се усъществява рано или късно..Уверил съм се в това, колкото и бабешки да звучи..

А пък ако си напътиш и мисълта и се упражняваш яко може и да стане нещо.Имам предвид че трябва да слушаш музиката не само да я чуваш да усещаш къде фалшивееш,да си ритмичен и прочие неща.Без да засягам колегата Hatered,ама ако седнеш и една година само си напрягаш мисълта ,освен главоболие друго не вярвам да се случи.Така че слушай певците/певиците, които харесваш пее с песните,освен това не е лошо и малко солфеж да понаучиш,защото от там човек се учи да пее точно и вярно.Ако имаш пиано или някакъв друг инструмент може да си свириш тоновете и после да ги изпяваш,а по нататък и мелодийки.До тука ако си навит непрофесионално да се занимаваш като хоби,но ако си наистина сериозен ти трябва учител.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педагогът е добро начало!

Дори и да не си решил да се занимаваш професионално с пеене за напред...то поне ще добиеш по-ясна представа дали изобщо имаш музикален усет или не. Защото има хора, които нямат потенциал за пеене. Нямат чувство за ритъм и т.н.

Един музикален педагог ще ти каже дали го имаш или не...

А пък и ще ти даде и куп такива упражнения за разпяване....за които питаш...

Иначе после можеш да спреш да го посештаваш...изобщо не е наложително...изключително голяма част от популярните и успели певци са си самородни таланти...учат се с времето и сцената!

Но е хубаво да знаеш с какво си имаш работа...

Има хора, които просто не стават!

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.