Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем


Recommended Posts

Хора искам да се допитам до вас относно един проблем който възникнас китарата ми... тоест не че възникна а си го имаше откакто си я купих. Та става дума за Ibanez GRG 170 DX а проблема е че се разстройва. Като почна да правя бендове или пък нещо с тремолото китарата много бързо излиза от строй не особено брутално но все пак ме дразни и се чудя дали няма начин това да се оправи. Поразпитах в един сервиз за музикални инструменти и ми казаха че проблема е в ключовете и една смяна би оправила нещата... но все пак реших да питам и тук. Ако някой може да ми помогне бих бил много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е в ключовете, а в това как използваш тремолото, как са навити струните ти около ключовете и не на последно място как е нагласено (setup-нато) самото тремоло. Според мен този вид тремоло трябва просто да се застопори и да не се ползва, или да се направи така, че да може само да отпуска струните (да има някаква фиксирана "нулева" позиция). Иначе става като флойд без никакво заключване, което няма как да не разстройва, особено при престараване в ползването :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема едва ли е в ключовете и едва ли има нужда да даваш някакви пари за да засвири вярно.

Най-вероятно не знаеш как да си слагаш струните.

Снимай една снимчица на ключетата с навитата струна около тях.

Като правило:

 

- Може да законтряш неоплетените струни по два пъти. Слагаш я нормално, както си се слага струна, но стърчащото крайче също го извиваш, но в обратна посока за по-здрава контра.

 

- Като слагаш струната я режеш на разстояние около един ключ и половина над ключа, на който ще я слагаш. Така след навиване се получават около 2-3 навивки около ключа.

 

- Като се навиват около ключа, навивките на струните НЕ трябва да се застъпват. Винаги слагай навивките под стърчащата част на струната от ключето - навивай струната като макара.

 

- Смажи си нъта, бриджа там, където стъпват струните, както и там, където тремолото стъпва на 2-та винта със смазка.

 

@SomeoneElse - тези тремола свирят без да разстройват, когато всичко е ОК.

Добре познатата теория - "тремоло без заключване - разстройваща китара" - просто не е вярна, ако всичко по китарата е ОК. Единствено при ненормални издевателства може да разстрои повечко.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе човек, и аз дълго време имах китара с нормално тремоло без заключване, не съм от тия дето са скочили директно на флойд :greenball: Но съм виждал зле сетъпнато тремоло, точно такова FAT10, не-смазано и стърчащо един пръст над китарата, което не е в графата "всичко да е ОК". :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема едва ли е в ключовете и едва ли има нужда да даваш някакви пари за да засвири вярно.

Най-вероятно не знаеш как да си слагаш струните.

Снимай една снимчица на ключетата с навитата струна около тях.

Като правило:

 

- Може да законтряш неоплетените струни по два пъти. Слагаш я нормално, както си се слага струна, но стърчащото крайче също го извиваш, но в обратна посока за по-здрава контра.

 

- Като слагаш струната я режеш на разстояние около един ключ и половина над ключа, на който ще я слагаш. Така след навиване се получават около 2-3 навивки около ключа.

 

- Като се навиват около ключа, навивките на струните НЕ трябва да се застъпват. Винаги слагай навивките под стърчащата част на струната от ключето - навивай струната като макара.

 

- Смажи си нъта, бриджа там, където стъпват струните, както и там, където тремолото стъпва на 2-та винта със смазка.

 

@SomeoneElse - тези тремола свирят без да разстройват, когато всичко е ОК.

Добре познатата теория - "тремоло без заключване - разстройваща китара" - просто не е вярна, ако всичко по китарата е ОК. Единствено при ненормални издевателства може да разстрои повечко.

 

 

 

Благодаря за съветите в момента нямам с какво да снимам китарата но струните наистина не са сложени както трябва

като ги сменя пак ще се постарая повечко :punk_guitar: ... а има ли някакво значение дали съм сложил две пружини на тремолото или три щото гледах разни туториали в ютюб за сетъпване на такива тремолота и всичките бяха с по 3 пружини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.