Jump to content
Българският форум за музиканти

Рисуване по китара?


Recommended Posts

Възможно ли е да се боядиса китара в бяло, след което да се нарисува нещо с маркер и като се лакира да не се истрие маркера?

 

Ето и клип по въпроса

 

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се боядиса китара в бяло, след което да се нарисува нещо с маркер и като се лакира да не се истрие маркера?

 

Ето и клип по въпроса

 

 

:hysterical:

 

На така зададения въпрос ти си отговаряш сам - не само, че е възможно, но и прилагаш доказателства за това!

 

Сори за офтопика, но не се сдържах! :punk_guitar:

 

ПП А иначе предполагам въпроса ти е как точно да се направи това и съм сигурен, че във форума има кой да ти даде съвет какви материали, лакове и т.н. да използваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пичът питаше е ли е възможно те това по наште ширини - възможно е, но не знам дали маркерите от първата книжарница са най-подходящи - не само защото не знаеш какво има вътре и как ще реагира с лака, ами и защото не се знае колко трайни ще са цветовете и дали янма да изсветлеят на слънчева светлина. Има си чалъми за всичко...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, обаче, което не е показано на клипчето е, че китарата я облепи за да може да я изшлайфа, и да нанесе слой шприцкит. Върху него можеш дори и с моливи да рисуваш, и като го запечаташ с лак, всичко заспива. Пробвано е при автобояджия, китарата я изкуркахме от лака, после я покрихме с кит, и като изсъхна, човека я изпръска с автоемайл лак (майтапа настрана, обаче стана ебаси дълбокия цвят), та идеята ми е че ще стане, ако после само се лакира стабилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки случай те съветвам, ако ти е дошло нещо такова на акъла - първо пробвай с маркера на парче дърво, обработено по същия начин както би била китарата, след това го напръскай с лака и виж дали лакът не разтваря маркера - знам че е възможно, а след това последствията, особено с такава огромна рисунка като от клипчето, няма да са приятни за сърцето :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акрилни -> на ацетонова основа -> маркерите си заминават, освен ако не са на водна основа и не са много яко засъхнали :girl_cray2:

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Да не забравяме и че акрилът пожълтява много бързо и не е особено твърд - май не е най-подходящият избор все пак :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.