Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръка/съвет...


alexdar

Recommended Posts

Здравейте!Така...Решил съм да си взимам нов гиър така да се каже.Реших преди да тръгна по магазините да се спра на нещо в интирниета, та ето спрях се на Ibanez RG350 EX като метличка.Но...доколкото знам ибанците са си металски китарки,а аз съм си и рокаджия...Демек дали с нея ще мога да изкарам и някакъв не толкова здрав звук?И естествено да кажете някакви други китарки максимум до тази цена (900 лева).Така, идва и другия, мисля че по голям проблем-кубето.Гледах разни клипове,демота семпли от Roland Cube 20x и 30x и ми хареса как има голям диапазон от саундове и естествено ефектите, както и тоя скуийзър. Какво ще ми препоръчате Вие?Благодаря предварително и много здраве ! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Щом рочец искаш да свириш, забравяш всякакви флойдаджийски китари.

Само фиксиран бридж или фендерско тремоло.

 

Като магазини можеш да разгледаш Динакорд, на 5-те кюшета, xxxx в центъра, Динакорд в Дружба, Фактор до градинката на Заимов(читалище Лиляна Димитрова), Капъша(Първата пряка на пиротсла след Мария Луиза, точно уличката до големия трап с католическата църква, на която уличка се намира и клуб Ликьор), Магазина до консерваторията и т.н.

 

Като марки, можеш да пробваш Cort, Richwood, по-скъпите неметълски Squier, Blade, Vintage, Yamaha, дори има един приятен Les Paul модел на Stagg, който не е много скъп....

 

Бих те посъветвал да обиколиш магазините, но да не купуваш първото нещо, което ти представят за "много яко" продавачите.

Обиколи магазините, накарай да ти включат китарите, пробвай... като усетиш, че някоя ти харесва като звук, взимай.

Ако искаш да можеш да свириш и с повече драйв, гледай китарата да има поне един двоен адаптер(хъмбъкер)..

 

Това е, най общо казано.

 

И при усилвателя изборът е редно да направи ухото - пробвай повече усилватели и вземи този, който ти звучи добре, не този, който ти хвалят много. Според мен просто трявба да обиколеш и да послушаш, не да се хвърляш. Поразгледай и демота... ще успееш да си харесаш точно твоя гиър.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всъщност 350-ката въобще не е една от най-метълските талпи, пък ако и да е с флойд, но пък ако смяташ само за красота да ти седи, по-добре се откажи от него - смяната на струни и галимациите около настройката са си бреме, което фиксед бриджа или стандартното тремоло ще ти спестят.

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, какво съвпадение, при днешната ми визита в Динакорд напипах точно RG350 :punk_guitar: Наличието на повече адаптери и съответно на повече позиции ти дава доста широк диапазон от различни звуци.Определено на мен ми хареса китарата.Не е най-рокаджийската китара, това да ти е ясно също ;) Както ти предложи Евтим разгледай по-скъпите модели на Squier и Yamaha примерно.За рок специално има наистина супер китари на тези марки.Тъй че Ибанката си е много хубава китара, но не знам до колко ще удовлетворява рокаджийския ти вкус.Най-сигурният метод е да пробваш различни китари, за да можеш да ги сравниш и така да си избереш най-добрата.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ухо да чуе ръка да пипне си важи с пълна сила :D Мисля, че ще е някоя с флойд,под рочец се подразбира деф лепард, уайтснейк, гънс и тн. Макар че сички имат коренно различно звучене- не се стремя да постигна подобен звук.Просто се чудех дали няма някое "универсално" решение ;) .А да попитам към тоя роланд могат да се слагат педалчета и процесори и сякви такива нали? Защото доколкото знам на Line6 Spider III нещо не можеха да се слагат, или се бъркам?А и също така да знаете къде ги има тез двете (ибанеца и роланда) накуп?А и извинете за некомпетентноста ми :punk_guitar:

 

Едит:Металика ще се джангъри също, затуй гледах ибанеца :D

Редактирано от alexdar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флойда до известна степен ти утрепва звука(прави го по-неприятен, метален и тънък на чисто) и със сигурност ти утрепва голямата продължителност на тоновете, коятонякои китари имат.

 

С такива съображения ти казвам, да избягваш флойдове, ако искаш красив, плътен и дълъг тон на китарата си, нямам предвид смяната на струни и други подобни подробности. Понеже каза рок тон, затова така ти препоръчах...

 

Запомни - универсална китара(като звук) няма.

Китарите с флойд са предпочитани там, където не се гони чак толкова красив и изразителен звук, свири се с повече дисторшън и т.н. Примерно тона на Гънс(който е Гибсън Лес Пол) с такава китара няма да можеш да постигнеш.

Там, където има много дисторшън, може да се доближиш, но на чисто или с малко драйв - забравяш.

 

ПС: Разгледай и Корт и ако минаваш през Капъша - Ричууд. Във фактор има Блейд, Уошбърн, В РФ - Винтидж и др.. това във връзка с горния коментар, подканващ те да пробваш само Скуаер и Ямаха...

Cort особено са не много скъпи, а доколкото забелязвам, доста добре направени китари.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам на запис на подобна китара(метла с флойд), която звучи наистина много красиво само в клийн канал или на лек крънч, без ефекти. Но се съмнявам...

Може би, ако се застопори флойда, ще е малко по-близо, но според мен, когато човек иска плътния и изразителен тон на хубавата "класическа" ел. китарка, просто трябва да си купи такава.

 

Някак си неща като флойд роуз, много нисък екшън, метла, плътен тон, метъл жици, шред, дабъл пикинг, голяма динамика, изразителен тон, блус китара и рок енд рол китара ми се виждат малко несъвместими.

 

Ако трябва да се свири почти всичко - една метла, едно ЛП и един страт(може и теле или PRS)... това е положението :punk_guitar:.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Насочих го към тези марки, защото с тях съм имал пряк досег (и с Корт, настоящата ми китара е такава все пак :punk_guitar: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че посмъртно няма да постигна тона на Слаш с ибанец(най-малко).Мисълта ми беше дали няма нещо, с което да мога да свиря от рок до метъл примерно.Знам, че звучи нуубско :D .Аз си свиря главно сола разни (имам една умряла китара от ибей-бях пуснал една тема преди бая време за нея).Чесно да си призная и аз не знам точно какво искам, затова трябва да обиколя и да чуя,но се пак някакви насоки исках да получа ;) Благодаря за което :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами обиколи и чуй... какво повече да те съветваме. Ти ще си прецениш дали харесваш тона на метлите или предпочиташ по-класически тон. Аз бих заложил на китара с обикновено 6 или 2- точково тремоло. Или пък такава с тюн-о-матик бридж за максимален състейн. Всичко е в твои ръце(и уши).

 

@sasog - нищо лично, просто мисля, че ако търси нещо специфично е добре да обиколи колкото се може повече магазини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз съм притежател на ibanez rg370dx и тъй като двете китари са почти едни и същи мога да кажа, че проблем отностно свиренето на разни рок и хеви метал парчета не би трябвало да имаш.Относно звука аз свиря най-различни стилове рок, хеви, най-вече траш и мога да ти кажа че ако се стремиш да постигнеш звука на гореизброените банди е чисто и просто НЕВЪЗМОЖНО. Друг е въпроса дали можеш да се приближиш до звученето на тези групи.... мисля, че една китарка като Gibson би ти харесала много и определено няма да останеш разочарован.

 

Относно кубето Line6 spider III е страхотно като изпълнение, но за жалост няма вариант за слагане на педал. За Garland-а не мога да ти кажа нищо, тъй като не сам свирил на такова.Ако решиш да си взимаш line-a няма да останеш разочарован.

 

 

 

Успех с покупката :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е проблема, че и аз не знам какво търся :punk_guitar:

 

Едит: Пуснали сме в една и съща минута постовете...Та Garland и Line6 не съм мислил никъде да копувам, най-вероятно не си прочел правилно.И аз си мисля, че Гибсън ще ми седи добре, ама един лес пол е мааааалко по скъпичък ;)

Редактирано от alexdar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам отговорите на всички подобни теми се свеждат до извода "обиколи и чуй".И като си помисли човек какво друго може да се направи-в края на краищата все ще ти се наложи да обиколиш магазините, да пробваш 2-3 китари и да прецениш коя ти допада най-много.През интернет какво друго можеш да направиш освен да попрочетеш характеристиките на някоя китара?Тъй че се хващаш с някой твой приятел китарист и тръгвате на оглед-друг начин няма :godbless: Всичко е субективно и е твърде вероятно да попаднеш в ситуация подобна на "във форума ми казаха, че на тая китара мога да свиря рок, пък нещо не ми звучи добре".Както не за първи път се обобщава в подобни теми-няма универсална китара.Най-добре се довери на ушите си и си избери Китарата :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.