Jump to content
Българският форум за музиканти

Олекотяване на китара


Paldi

Recommended Posts

Живо здраво как сте? Намира ми се един Булетстрат ,който доста ми тежи като свиря прав с колан! Интересно ми е има ли някакъв начин да се олекоти китарата с 1-2 килограма . Аз се сещам само за тремолото с все пружините и евентуално да я осакатя и да отрежа някое голямо парче - примерно от рогите ..Някой да е пробвал подобно нещо?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...че тя цялата китара да тежи има няма 3-4 кила...вземи някоя махагонова тупалка тип ЛП...посвири на нея някой друг ден...после да видиш твоята как ще ти се стори лека като перце...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градски, вземи си по-широк колан или верно вземи да заякнеш...3-4 кила е тая китарка, не е торба цимент...а китарата няма нужда да я сасипваш...или пък си вземи столче, сядай и си дрънкай...

...'айде със здраве и наблягай на тренировките :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Squier-ите са едни от най-леките китари, свиквай. :headbang:

 

Иначе по-широк колан наистина помага. По една китара няма какво толкова да се олекоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама как го нахранихте човека...това за колана е доста добра идея...колото е по-широк на толкова по-голяма площ се разпределя натоврването...може също така наистина да пробваш да посвириш с китарата на някой приятел от тежък махагон...после товята наистина ще ти се стори релативно по-лека...аз едно време държах в къщи нарочно един бас Кремона...за да мога да свиря на него и да ми е неудобен...та после на електричката да хвърча...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя леспол тежи сиг 7-8 килограма :) Просто като свириш всеки ден прав по 1-2 часа и се свиква :) Мене ме боли рамото ама ко да се прави съдба.Калъфа ми заедно с китара тежат 10 кила мерих ги ;) А той калъфа повече от 1-2 няма как да тежи :crying: И секи ден мъкна китара и кубе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш, вземи си един хубав колан и си оправи стойката. Не ти тежи китарата, а ти е неудобна - има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един коментар като горните, които изтрих и ще ме намразите за поне 20 дни! Предупреждавам всички, включая и потребителят, който си позволи да държи грозен тон въпреки бутона Докладвай. Като имаш тема, която е наспамена, ИЗПОЛЗВАЙ ГО! Нас затова ни има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.