Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към всички пазарили Online китара


KillingTime

Recommended Posts

Здравейте !

 

Харесал съм си ESP LTD EX260BK от тук- http://www.thomann.de/gb/espltd_ex260bk.htm .

 

Въпросът ми е кратък и ясен :

Какво има по принцип в комплекта на китарата или трябва ли да поръчвам отделно колан, калъф, струни, перца и тн....?

 

Отделен въпрос:

Какво мислите за тази китара за любителско свирене у дома на твърда музика?

 

Дали е подходящ този Amp - LINE6 SPIDER III 15 в комплет с тази китара. То ясно , че е съвместим, но ме притеснява дали не е слабичък, а аз обичам понякога да свиря по силно и да се наслаждавам на рифове заедно със съседите...?

 

 

Моля за мнения !

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата идва в кашон, комплектована с някакъв евтинджонски кабел и нужните за поддръжката й шестограмни ключове. Ако идва в комплект с калъф или куфар - то в страницата й си пише "Gigbag included".

 

Кубенцето ще е достатъчно шумно за джи-джикане вкъщи. А относно звука му -

 

http://uk.youtube.com/watch?v=2mPGqNW33rM

 

http://uk.youtube.com/watch?v=SYslxyj4Qwk

 

Имай предвид, че (почти?) всички малки "practice"-ампчета нямат footswitch. Сиреч, не можеш да сменяш ефектите с крак, ще трябва да се навеждаш и да го правиш с ръка.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубенцето е яко, но (предполагам) е с малко говорителче - т.е. няма да има достатъчно ниски. Вземи си нещо с 12" говорител и ще ме споменаваш с добро като направиш разликата :greenball:

 

А китарката смятам, че е доста добра. Аз онзи ден си поръчах същата, но от FX( :D ) серията и я чакам да дойде идния петък. Тогава ще мога да дам отзиви. Иначе имам F 400, от която (с някои забележки) съм много доволен, но тя е една идея по-висок клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубенцето е яко, но (предполагам) е с малко говорителче - т.е. няма да има достатъчно ниски. Вземи си нещо с 12" говорител и ще ме споменаваш с добро като направиш разликата :greenball:

 

А китарката смятам, че е доста добра. Аз онзи ден си поръчах същата, но от FX( :D ) серията и я чакам да дойде идния петък. Тогава ще мога да дам отзиви. Иначе имам F 400, от която (с някои забележки) съм много доволен, но тя е една идея по-висок клас.

Благодаря за отговорите !

 

От къде си поръча китарата? И колко време чакаш вече ?

Кое кубе ми препоръчваш ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От musicstore.de. Първоначално мислех от Томан, но прочетох някои неласкави изказвания за тях и реших да прежаля 30те евро отгоре в мюзикстор-а. Една седмица е доставката с UPS.

 

За кубето - ако ще е спайдър - нека е 30-ватовия модел. Иначе верно може да се огледаш за нещо с footswitch, ако смяташ, че ще ти трябва. Може примерно някое по-тъпо кубенце със send-return и някой от по-евтините floor процесори на Line6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.