Jump to content
Българският форум за музиканти

Wireless System


vhcs

Recommended Posts

...споко бе Станчо...примирил съм се...екстра си ми е АКГ-то...да ми е живо и здраво...още дълги години да сме заедно с него...хич не мисля да го сменям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Промяната е незначителна и изобщо не се забелязва. Разбира се губи се малко динамика, но няма как - все пак това е цифров сигнал, но наистина на концерт никой няма да разбере, пък дори и в студиото почти не се разбира. Така че препоръчвам! Кабела от китарата към приемника е като на AKG - със заключване. Ако имате други въпроси - питайте. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...преди да си взема моето АКГ тествах Станчовото нарочно на концерт...и неприятните загуби бяха напълно компенсирани в общия микс...тук съм с две ръце ЗА...в крайна сметка никой не записва с безжично...a нали решихме че всички безжични са прее*ани по принцип...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

 

в последно време чух доста модели и мога да направя едно кратко сръвнение. Избора на безжична джаджа за бас се оказва доста сложна задача. Доста от уредите режат ниски честоти, бустват други и променят динамиката. Затова всеки които си търси подобна джаджа трябва задължително да пробва и в никакъв случай да не се оставя на мнението на колеги защото както знаете за едни малко/много има едно измерение а за други съвсем друго.

 

Sennheiser Freeport не става за бас - ниските изчезват, буства среди и високи и въобще не можете да си познаете баса.

AKG WMS40 Pro - леко реже ниските и оцветява съмвсем малко звука.

Sennheiser EW 172 - никаква осезаема разлика

DB TECHNOLOGIES PU 920 - цепи също мрака, никаква осезаема разлика

 

Та изглежда които иска бюджетно решение ще трябва да се настрои да поеме определени загуби в звука. Аз лично се спрях на АКГ-то защото загубите в честотите спокойно могат да се компенсират от ампа, но все пак имам едно на ум че това е компромисно решение. Не искам да оставям впечетление че се вталявам излишно, но всички знаете колко струва един добър инструмент, един добър амп, горин кабинет както и хубави ефекти - та за има няма 200-300 лв. разлика да преебете цялата верига не си е работа според мен.

 

Друго което също е добре да се има предвид е възможността да се сменят честоти. Това е особенно важно ако имате и други безжични системи в бандата или на сцените на които ще свирите.

 

еми това е в общi линии. не си мислете че хващате 1вото за ушите и всичко е ОК ... това ми беше идеята на поста

 

Поздрави и весело посрещане на новата година

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да не отваряме друга тема...аз реших да си правя в крайна сметка рак с АКГ-то и рак версията на С-ампа...обаче ударих на камък с наличността на комплекта за рак монтиране по българските магазини...балканската изобретателност ме внуши идеята да залепя с тиксо АКГ-то за С-ампа и последния да монтирам в раклата...някой да се сеща по-оригинално решение на проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...a kъде ги правят тези ламаринки...и как се монтират...не успях да намеря детайлна снимка на оригиналните и не ми стана ясно за кое се захващат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей това са ламаринките за рак

http://www.thomann.de/de/akg_rmu40_div_rackmountkit.htm

в БГ ги няма никъде, питал съм вече, но съвсем случайно срещнах разбойника в фактор и той сподели че може да ги внесе .. за пари, срок и тн не съм питал, но ако те вълнува му драсни ЛС.

 

наистина не е никаква философия да се огънат 2 ламарини и разпробият на точното място и аз се чудя дали да го поръчам тоя сет или да се разправям с майстори идиоти.

 

А трябва ли за сета ей такъв кабел или го има че забравих да погледна?

http://www.thomann.de/de/akg_mkg_l_wms.htm

... от слушане и сравняване как е с кабел и с джаджа не ми остана акъл за по-простите неща ... като да погледна за кебел и за щипка за закрепяне на колана дали има.

 

поздрав

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мерси за снимката на ушите...сега остава да намеря разбойника...а това кабелче се продава на килограм в Динакорд...аз си взех направо едно допълнително...май тиксото все пак ще се размине...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го кабела в сет-а,също и скобата на предавателя,тя си е на него...моята я изгубих де,сега го нося в джоба :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...vhcs...вече като гледам си взел системата...може ли да споделиш как я монтира в рака...огъва ли си на своя глава ламарините...мен тия фабричните нещо не ме радват че са за едностранно монтиране...а и колегата разбойник не ми е отговорил на запитването...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре късно от колкото никога ...

 

ламарината е дебела - към 3мм ми се видя и няма да има проблеми с огъването и стабилността нищо че е вързана само от едната страна на рака. Още не съм го монтирал ама тия дни и това ще направя ... мене по скоро повече ме притеснява захранването, как ще се мандахерца из рака и как да го закрепя та да не го прави това при транпсорт основно ... че иначе може и да натроши нещо или само да се натроши

 

За рак кита - вярно са 2 ламарини и аз понеже имам цех за металообработване (нали и аз съм гаден метъл ама истински .. ехехех ) мога да ти резна, свия, разпробия и боядисам прахово 1 копие на системката ... ехехехе дано разбойника не ми се сърди че му подбивам бизнеса ама верно не е никаква философия, пък 40тина лева са си 40тина лева.

 

Поздрав

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.