Jump to content
Българският форум за музиканти

чертеж за тяло на Ибанез 7 струнен


Recommended Posts

Ето тук има снимка на моя 7-струнен Ibanez. @Nalbantov - разгледай и дано ти свърши някаква работа. Разликата е единствено в ширината на грифа и тремолото иначе тялото си е като на 6-струнен. Ако искаш кажи ми точно кои размери искаш и ще взема една линийка да премеря ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук има снимка на моя 7-струнен Ibanez. @Nalbantov - разгледай и дано ти свърши някаква работа. Разликата е единствено в ширината на грифа и тремолото иначе тялото си е като на 6-струнен. Ако искаш кажи ми точно кои размери искаш и ще взема една линийка да премеря ;)

:)

еми размерите на леглото дето се хваща грифа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми размерите на леглото дето се хваща грифа....

Ширината на леглото е 6.5 см, обаче дълбочината не знам дали ще ти свърши работа, щото грифа е с 22 прагчета, а грифовете с 24 влизат по-навътре в тялото, но това разстояние вече не зависи от това дали е 6 или 7-струнен. Дупките за адаптрите са по 7.8 см, а за тремолото вече зависи какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми размерите на леглото дето се хваща грифа....

Ширината на леглото е 6.5 см, обаче дълбочината не знам дали ще ти свърши работа, щото грифа е с 22 прагчета, а грифовете с 24 влизат по-навътре в тялото, но това разстояние вече не зависи от това дали е 6 или 7-струнен. Дупките за адаптрите са по 7.8 см, а за тремолото вече зависи какво е.

:( мерси!!!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако това ще ти свърши работа моя 7 струнен е с 24 прагчета така че мога да ти дам някакви реални размери. обаче то леглото е малко странно.....ще измеря довечера и ще ти кажа :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако това ще ти свърши работа моя 7 струнен е с 24 прагчета така че мога да ти дам някакви реални размери. обаче то леглото е малко странно.....ще измеря довечера и ще ти кажа :P

да си жив и здрав!

хич не се сетих за теб!

 

чакам с не търпение

твоите размери и хелп

 

 

Благодаря ти! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще приложа и снимки :P довечера ги имаш :P абе що не земеш да си купиш един като моя :) много хубаа работа върши тая китара бах аз нейната мама овча.....:P

размерите на самия гриф трябват ли ти? и тях ще ти дам за зор заман :)

 

абе красива работа е тоя гриф....с тия бели кантове направо ме влудява като го гледам :)КЛИК

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще приложа и снимки :P довечера ги имаш :) абе що не земеш да си купиш един като моя :P много хубаа работа върши тая китара бах аз нейната мама овча.....:)

размерите на самия гриф трябват ли ти? и тях ще ти дам за зор заман :)

 

абе красива работа е тоя гриф....с тия бели кантове направо ме влудява като го гледам :PКЛИК

Плс снимйа леглото и грифа където се захващащ

 

ако може час по скоро в реален размер

МОЛЯТЕ :P:):)

 

 

и измери широчината

на отвороа за грифа

дълбочината

 

а също и външните страни

 

където са извивките на роговете

 

защото останалта част на тялото е като на другите ми ибанзи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си мераклия, накарай майстора да ти направи neck through.

Хем няма да се кахъриш за размера на леглото на грифа, хем ще СЦЕПИШ от състейн. Трябват ти само размер и форма на на тялото (имаш ги от другите ти китари) и ширина на грифа.

Много яка мотика ще стане, особено с този фиксиран бридж! :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си мераклия, накарай майстора да ти направи neck through.

Хем няма да се кахъриш за размера на леглото на грифа, хем ще СЦЕПИШ от състейн. Трябват ти само размер и форма на на тялото (имаш ги от другите ти китари) и ширина на грифа.

Много яка мотика ще стане, особено с този фиксиран бридж! :guitar: :guitar: :guitar:

gorer,

 

ако е с непркъснат гриф (neck-through), това значи ли, че може да се слаожи само фиксиран бридж... и може ли с тремоло. Всъщност само подозирам какво може да значи фиксиран бридж!

 

И аз вече силно се замислям дали няма да е по-добре да си направя китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nalbantov, липата е мека, дава по-глух, по-матов тон. орехът, като по-твърдо и плътно дърво, дава готин звук, без да е прекалено рязък. За крушата знам, че се ползва за тамбури и балалайки <_<:cheers::D Нямам информация как звучи, но ако етвърдо дърво ( а тя май е), ще ти даде светъл, ясен тон с бърза атака.

 

@adXok, фиксиран бридж е всеки струнник, който не е тремоло. Демек, такъв дето не се движи.

Няма проблеми за китарите с neck trhough конструкция да са с тремоло, включително Floyd Rose.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.