Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли проблем китарата ми?


Unchained

Recommended Posts

Доколкото разбрах от това, след като го преведох, пак ще трябва да си играя на познаванка, така че сега ще го наглася сега по онази картинка, която постнах в миналия пост пък нали пак ще си е долу горе настроено => не е толкова фатално предполагам.

 

Offtopic: Съжалявам за двойния пост, не ми дава да редактирам последния си. :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако имаш тунер няма да е никакъв проблем, още повече, че cRyStaL_gUiTaR е дал опътване за интонация на китара с флойдроуз система, която наистина си е pain in the ass да се направи и си иска много време и търпение, само че при теб е по-лесно просто защото си с нормално тремоло и всичко става със завъртането на един болт :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам тунер :pray:

И се появи едно проблемче - неще да се мърда "седлото"(или незнам как му се вика) на втора струна, уж отвивам(демек въртя наляво отверката) пък не става. Отпуснах я и пробвах пак, но отново се провалих. Другите струни не съм пробвал, тъй като знам, че нещо аз греша - не е от китарата. И почнах от втора, защото първа си ми е нагласена, както на снимката.

Редактирано от Unchained
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, ами това е защото понякога пружините, които са около болтчетата не са достатъчно силни за да го изтикат напред, особено ако струната е достатъчно опъната и натиска по-силичко надолу. Просто докато отвиваш го бутай отново с гумичката на някой молив или нещо, което няма да надраска покритието и си ОК :pray:

 

Иначе ти препоръчвам да си намериш тунер колкото се може по-бързо - има тунери за компютъра, които са много добри и точни :girl_cray2: Пробвай с търсачката на форума, пиши AP Tuner - преди време съм писал (и не само аз) за този тунер.

 

Ама вече много се отклонихме от темата и може да ни се карат...

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че "настройката по снимка" е като гозба без рецепта.

Всеки инструмент е строго специфичен от гледна точка на финната настройка. Ще се окаже, че фабричната настройка е била в пъти по-точна от опита ти със снимка.

За това са измислени финните тунери, иначе всички щахме да настройваме интонация със снимки.

 

Вземи в скоро време едно тунерче или си изтегли AP Tuner.

 

Ако нещо не е ясно, чувствай се свободен да ме потърсиш на ЛС. Ще помогна с каквото мога . :girl_witch:

 

Успех!

Поздрави,

Даниел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.