Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли граници музиката?


Passkalero

Recommended Posts

Аз пък си мисля, че бавно, но сигурно навлизаме във времето, когато изкуствата ще се смесват все повече и повече и няма да има прсто музика или просто театър или кино, а нещата ще са синтезирани.

Естествено, ще си има и мейнстрийм култура както винаги, която, ще си бичи все същите неща като от преди 200 години. Даже с развитието на генното инжинерство, нищо чудно да 'възкресят' Елвис...или Кобейн. Ама, тва вече малко прекалено отива в sci-fi категорията. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорейки за китари....от гледна точка на логиката която казва, че всяко нещо си има име начало и край..може би е вероятно да сезамислим дали теоретически не е стигнат предела на инструмента както и всичко записано и продадено с него :no: Освен ако не се пръкнат мутанти с по 7 пръста на лявата ръка да речем...това определено ще промени представите за възможностите на инструмента

:D

и аз много пъти съм се псувал дори че няма да имам възможност да чуя и видя изкуството след 150 години да речем.. ;)

предсказвам все повече кънтри в американската музика

и все повече келтски ритми в европейската

дисторжъна във всичките му форми ще е водещ ефект измежду китаристите И на новото време

:D помнете ми думата :no:

Пънку нема умре и той ;)

 

интересна тема наистина :think:

п.с. представятели си Бритни -то например да влезе в учебниците по музика след 300 години като ултракласика на новото време... ебаси зора :D

дано го има и форума до тогава :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не беше само това. Имаше и други неща...

Границите си ги налагат тези, които творят музика. Иначе музиката няма граници.

 

Интересно какво ли е да чуваш и ултра звуците, като кучетата, делфините, прилепите... Ама те си присъстват така или иначе като хармоници, макар и с ниска амплитудка... абе карай!

Според мен лично музиката има граница и тя е по-скоро културова, отвъд която определеи хора просто махват с ръка и надуват своята ръбовата представа за музика. И тая граница е като казах един ръб, при който те или се блъсват в стена и отрикошират или не виждат нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам че единствените граници, които има музиката са границите, които всеки човек си налага. Ако почиташ единствено някакъв стил - ти си ограничен само в него. Но музиката не е само един стил или група.

За това не се ограничавайте да слушате/свирите само едно нещо :)

 

А пък за музиката в бъдещето - смятам че ще се наложат електронните глупости, не казвам че другите стилове ще изчезнат или ще спрат да се слушат, просто смятам че това ще се слуша най-много. Както сега се слушат чалгии, рапове, попове и т.н., след време ще се слуша техно примерно....след още повече време - метъл ;)

Всичко се завърта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и накрая лили иванова над всички :)

музиката няма граници, само инструментите имат граници

за това искам освен на китара да свиря на каквото друго набарам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не беше само това. Имаше и други неща...

Границите си ги налагат тези, които творят музика. Иначе музиката няма граници.

 

Смятам че единствените граници, които има музиката са границите, които всеки човек си налага. Ако почиташ единствено някакъв стил - ти си ограничен само в него. Но музиката не е само един стил или група.

За това не се ограничавайте да слушате/свирите само едно нещо

 

Абсолютно съм съгласен. ;) Много хубаво казано....аз лично слушам страшно разнообразна музика, което за съжаление много хора не могат да разберат как е възможно :):) ...възможно е стига човек да разшири мирогледа си и да се опита да разбере и да вникне във други култури и стилове, защото има много неща, които са готини по свой уникален начин. ;) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и накрая лили иванова над всички :)

ти се смееш, обаче Лили Иванова го е казала:

"Ще пея докато СТЕ ЖИВИ!"

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.