Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли граници музиката?


Passkalero

Recommended Posts

Много 4есто се питам какво 6те стане след 100години с музиката?...А след 200?

Вси4ки сме 4ували баналната фраза"ВСИ4КО В МУЗИКАТА И ИЗМИСЛЕНО И ИЗПЯТО!

Донякъде ...вярно.... ,ама винаги има музиканти които ни карат да се замисляме"Докъде се простира 4ове6ката мисъл?"!

Интересно ми е да 4уя мненията ви ...

КАКВО 6ТЕ СЛУ6ЯТ НА6ИТЕ ПРА-ПРА-ВНУЦИ?А тяхните пра-пра-внуци? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдения от сорта на "всичко е направено" съм слушал до болка и в други сфери на изкуството, в които се подвизавам. Това са глупости, така е от стотици години...хубавото му е, че за да пробиеш, трябва наистина да имаш много лична и самобитна фантазия и най-вече воля да я изразиш.

Докато има човечество ще има изкуство, няма как да е иначе...заедно с времето и хората ще се променя и музиката. Не забравяй модата и завръщането на интервали на ретрото, на старото. . . то ще бъде обогатявано с нови елементи, с нови идеи и изразни средства; според епохата, технологията, социалните и световни събития.

Какво ще слушат правнуците ни ли...много, ама много музика. Каква? Тои въпрос е излишен, защото няма отговор :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдения от сорта на "всичко е направено" съм слушал до болка и в други сфери на изкуството, в които се подвизавам. Това са глупости, така е от стотици години...хубавото му е, че за да пробиеш, трябва наистина да имаш много лична и самобитна фантазия и най-вече воля да я изразиш.

Докато има човечество ще има изкуство, няма как да е иначе...заедно с времето и хората ще се променя и музиката. Не забравяй модата и завръщането на интервали на ретрото, на старото. . . то ще бъде обогатявано с нови елементи, с нови идеи и изразни средства; според епохата, технологията, социалните и световни събития.

Какво ще слушат правнуците ни ли...много, ама много музика. Каква? Тои въпрос е излишен, защото няма отговор :)

Естествено,4е няма отговор от обикновения 4овек :) ...

Но нали тук има много мозъци!Искам да 4уя мнения :):):)

Благодаря за отделеното време! :bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музика е имало много преди нас и ще има и след нас. Мисля, че е по-важно какво остава, а не какво предстои.

 

Не мисля, че всичко в музиката е казано, или изпято, защото ако е така, това означава, че хората са останали без чувства, емоции и разум. Музиката за мен е преди всичко настроение, цветове, усещания, а след това техника и теория. Затова например не харесвам китаристи, които свирят като машини, повтаряики заучени фрази и без чувство за суйнг и импровизация. Няма да споменавам имена на такива, за да не влизам в излишни спорове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти се сещам кои имаш предвид...:bravo:

Не става дума за наличието на емоции и разум у хората, а за нови изразни средства тези емоции да бъдат изразени...че ще се леят сълзи и кръв до края на всички ни е ясно, въпроса е за изкуство, чиято изразна система да може да задоволи потребността от него...ако след 20 години ще свирим като сега, мисля, че няма смисъл, нито пък някой ще ни слуша .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе спомени, аз точно за тея "ръбове" говорех!  :wow:

трябва да одиш по ръба

А насам ..А на там

:green:

Малиий :bravo:

 

 

а иначе

няма нищо измислено

има такива дето си мислят че са сътворили нещо

 

:bravo:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами граници чак мисля че няма, но с всяка изминала година става по трудно да се издокара някакво оригинално звучене(особено в метъла) както каза Кай Хансен "сега е много по трудно да се прави музика от колкото през '80те"

просто трябва да се търси ново звучене било то получено от съчетаването на други стилове, и аз съм си мислил че всичко е измислено но това са глупави твърдения и все повече и повече се убеждавам в това като слушам младите банди които тепърва пробиват.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАКВО 6ТЕ СЛУ6ЯТ НА6ИТЕ ПРА-ПРА-ВНУЦИ?А тяхните пра-пра-внуци? :think:

Моите пра-пра внуци ще ме слушат мен.... като им разказвам, какво е било, като съм бил аз млад! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз да се изкажа... нали имам мозък... уж!

 

Музиката няма граница, но има ръб. Ей до тоя ръб стигат повечето...

ОРИГИНАЛНО! :):):)

Браво! :bravo::bravo::) Има6 мозък,спор няма! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ами нека обърнем обратно въпроса за да видим какво ще се получи - какво ли биха си казали Бах, Дворджак или Бетовен примерно ако по тяхно време някой им беше пуснал техно или метъл да речем :bravo::) Бедна ми е фантазията просто ( аре ако е Малмстийн метълът поне знам коментара на Бах какъв ше е :) ) Ами какво щяха да си помислят през 13-ти 14-ти век монасите от викторианската епоха ( или каквато беше там) ако някой им пуснеше Моцарт? - сигурно щяха да избягат с крясъци "Сатана" "Анатема" и тем подобни и да се самобичуват 6 месеца след това...ами ако някоя банда забиеше дет метъл в негърски клуб в щатите през 20-те и 30-те на миналия където се е свирело бий боп и такива хави :think: представям си какъв купон щеше да е .....та така си мисля че би се получило ако чуем музика правена след 150 години примерно...ше се чудим сигурно тия правнуци затуй ли сме ги хрантутили да пропаднат до там :) . :bravo:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много 4есто се питам какво 6те стане след 100години с музиката?...А след 200?

Вси4ки сме 4ували баналната фраза"ВСИ4КО В МУЗИКАТА И ИЗМИСЛЕНО И ИЗПЯТО!

Донякъде ...вярно.... ,ама винаги има музиканти които ни карат да се замисляме"Докъде се простира 4ове6ката мисъл?"!

Интересно ми е да 4уя мненията ви ...

КАКВО 6ТЕ СЛУ6ЯТ НА6ИТЕ ПРА-ПРА-ВНУЦИ?А тяхните пра-пра-внуци? :think:

аз малко ще подремна сега ,след 300-500 години като се събудя да ида до тоалетната, ще пусна Радиото и ще ви пиша, ей тука в тази тема, за да ви кажа, кво слушат младите :D:beer::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз да се изкажа... нали имам мозък... уж!

 

Музиката няма граница, но има ръб. Ей до тоя ръб стигат повечето...

:D:D:P -както винаги оригинален :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.