Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ми съвет !


Recommended Posts

Искам да попитам дали е нормално на китара на 1 година (ИБАНЕЗ GRG170DX) да се налага да сменям прагчета (1,2 и 3) и да ми препоръчате добър майстор по възможност в В.Търново ,а ако не в София.

Благодаря предварително.

Редактирано от dean_dime
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма бе човек аз толкова си я пазя пък и не сам свирил кой знай колко (2-5 часа дневно).

:greenball:;):no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, ако са за смяна ходи и ги смени, никой не може да каже дали е нормално или не. При ниския клас китари (не се обиждай) всичко е нисък клас, включително и прагчетата. Като ги смениш с по-хубави вече няма да е така. Има много хора във форума, които биха ти свършили работа професионално, поразрови се тук.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на китарата нищо и няма,а когато натисно 1 прагче - 1 и 2 струна стуните се опират в 2 прагче а когато натисна 2 прагче се опира в 3. Другите са добре.

Ами предполагам само отърканите (1,2,3) трябва да се сменят,долу-горе колко ще ми излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за ниския клас не се обиждам щото сам я взел за учебна пък до 2-3 години нещо като ДАЙМ ще си взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже проблемът да не е в прагчетата, ако има някой, при който да я занесеш за малко профилактика/сетъп, е по-вероятно да се разминеш със смяната на прагчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че ти трябва сетъп на китарата от разбиращ човек, най-добре лютиер. Може да се наложи да се подравнят прагчетата и т.н.

Не пипай сам, щом не си наясно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може просто да си сложил по-меки или по-малък размер струни и да ти се е изметнал леко грифа назад, обаче на другите ти струни няма проблем, защото 1-ва и 2-ра струна са ти свалени много ниско. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.