Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към баш-майстори


Recommended Posts

в някоя друга тема бях цитирал един барабанист(от големите) и пак ще го направя : "За да е хубав един чинел,трябва да е стар !"

 

:lol:

Ае не че разбирам много ама гледах наскоро Parallel realities-Dave holland, Jack Dejonette, Herbie Hancock&Pat Metheni, Та чинелите на DeJonnette бяха толкова очукани, все едно мамелюците се бяха упражнявали на стрелба по тях

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,той си има собствена серия - Sabian -

Jack DeJohnette Encore Serie и наистина нямат никакъв блясък ! :)

(какво да се прави-инфлация!) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в някоя друга тема бях цитирал един барабанист(от големите) и пак ще го направя : "За да е хубав един чинел,трябва да е стар !"

 

:happy:

Така, така, Мастер! :) Аз затова и така написах, един вид те цитирах. Стария чинел има "улегнал" звук, новия е като че ли "неовладян" и "суров" като звук. Доколкото знам, камбаните на черквите се правят от подобна на чинелите сплав, а от свещеници знам, че старата камбана е камбана. Тези на "Александър Невски", доколкото знам (двете големи) са още откакто е построен храма и при спокойно време и лек попътен вятър се чуват чак в Елин Пелин... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Какъв е оптималният комплект от чинели (по цолове)

когато свирите.

 

И още един - защо при най-добрите - в комплектите им - не се виждат Hi Hats?

 

Благодаря за коментарите. :headbang::D:D

абе може и да има брабанист който да свири без фус(концепций всякакви) ама поне аз бе съм виждал. доколкото знам Фил Колинс или Питър Гейбриъл или и двамата заедна имат една концепция за свирене изобщо без чинели. това се чува много добре в една ( а може и повече ) от песните на Фил Колинс ама понеже нещо ми се прееба латиницата няма да го напиша на БГ. сори :godbless:

 

П.С. абе струва ли ми се само или май съм виждал Кийт Мун да я прави тая изцепка да свири без фус. май съм гледал нещо черно-бяло преди мнооооооооооого време та май там липсваше тоя елемент от тупаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

баааа тери колко е остарял....не е като на онова видео преди сто години където е с огромна руса коса супер изсъхнал и общо взето мяза на кокошка стравница! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама поне аз бе съм виждал. доколкото знам Фил Колинс или Питър Гейбриъл или и двамата заедна имат една концепция за свирене изобщо без чинели.

Питър Гейбриъл не знаех, че е барабанист?! B) :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коронния номер на Джинджър Бейкър е след брейк да затваря на фус, вместо да млати чинел. Може и някой да си е позволил за едно парче, а може и за цял албум да е без фус, за идеята и за ексцентричността, ама малко ми се вярва... То е, все едно китарист да забие без първа и трета струна и да бичи сола и умалени акорди... Айде, стига бе! :D:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвсем скоро видях познайте кво :dance: са да предупредя,ВЪЗМОЖНО е да съм се объркал,ма едва ли...фус,ама на който за горен капак се ползва ..китаец,а цялото нещо се ползва за креш от един небезизвестен нашенски барабанист...а на бас че такова нещо никой не продава в магазина :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.