Jump to content
Българският форум за музиканти

Melodyne


TheNextDimension

Recommended Posts

Здравейте... днес ми попадна програмата MELODYNE и демото което чух правено с нея е фантастично. особено полезна за не добри певци при записи, фалшивеещи моменти и т.н. страшно много неща предлага. особено ще е ценна за хора със студия ( @БОЯН - ще ти свърши идеална работа ако записвя няккой при теб с кофти чувство за ритъм или пък фалшивее и т.н. и няма да хабиш излишни нерви по врене на записа ...

 

Ако някой я е пробвал моля да сподели тук... Иначе предстои за мен една безсънна вечер в разучаване, макар че изглежда страшно лесна за работа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ми да-работил съм с нея, бая си е врътка,ако ситаш да постигнеш добри резултати,но определено няма аналог,доколкото знам.Якичак е аз доста я ползвам за вокали :(

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да-работил съм с нея, бая си е врътка,ако ситаш да постигнеш добри резултати,но определено няма аналог,доколкото знам.Якичак е аз доста я ползвам за вокали :D

само дето установих. че ти трябва изключително добро качество на записа - в моята стая тъй като не се получава такъв изчистен от вредни шумове, всеки фаил при транспониране се скапва ужасано... мъкааа, мъкааа :()

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да да ти кажа има го тва, абе нали ти казвам играчка си е ако трябва да стане като хората. не знам дали ще се изразя правилно, но ми се струва че платформата куца, нивото е по-ниско като мине през мелодайн има загуби с 2 думи. абе имат върху какво да работят още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

( @БОЯН - ще ти свърши идеална работа ако записвя няккой при теб с кофти чувство за ритъм или пък фалшивее и т.н. и няма да хабиш излишни нерви по врене на записа ...

 

------

 

Е Thanks че си се сетил :rolleyes:

 

Чувал съм за него, утре мога да го взема и да го пробвам, тамън сега се боря с едни вокали и точно нещо такова ми трябваше. Ще споделя после.

:think:

-------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

програмата е велика:(

не е "врътка" лесна е и прави чудеса.

експортва wav to midi, което съгласете се, е трудно нещо.

а тя го прави добре:(

става въпрос за едногласи разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз я знам от много отдавна, още като беше версия 1, но нещо не ми хареса. Предпочетох Аутотюна на Антарес. Ако някой ги е сравнявал нека каже. Ще :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се!

Не ми хареса, защото не е VST или DX и на работи с Cubase или някоя друга програма!

не работи с Кюбейз ли ?аз след формата на диска си така и не я качих повече, но ми беше рекламирана че била и като външен редактор за Кюбейза...баси ама са ме ментили <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да работи... сега го качих, при мен (SX2) излезе и на Devices, и на inserts - Melodyne Bridge . Но май трябва и двете програми да са активни. :P

 

Ма кат гледам, пак ще си карам с autotune - а....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за версия 1

Бегло разгледах и втората и тя не работи с Кюбейс

За третата версия - не знам

Тя май била някакси вързана с кюбейса, но не съм пробвал.

Иван от блекпепърс е цар на Мелодайна, ако го познавате питайте го!

Аз съм за Аутотуне на Антарес, Пич шифта на Кюбейса и на Ямаха :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Мисля, че Антареса е със скромни възможности в сравнение с мелодайна. Работил съм и с двете, доста при това и поне за мен няма дилема, още повече, че има едно много добро пакетче Akai VST, което има доста екстри освен тюнването. Стават прилични бекове с него, защото има хич не лошо хармонайзърче, където човек може да се заиграе и с формантите и с интервалите и...the man in white clothes are coming, and probably for you.

Доколкото знам новия мелодайн работи ReWire с Cubase, обаче още не съм го пробвал, щото dongle-то na Nuendo 3 ми скапа цялата система и в момента нямам никакви програми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.