Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за чинелите


Recommended Posts

ТИ ПРЕДЛАГАШ ЛИ ЧИНЕЛИ ИЛИ НЕ!?

Не знам защо не ми излезе отговора..

 

Повтарям го:

 

http://www.visiarts.com/j300600.htm

 

И още толкова, ако тези не са достатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

бая са дебели в интерес на истината

Ейиии, да си дойдем на темата от която започнах.

 

На тази страница

 

http://www.dimavery.com/

 

на Drums - пише Becken (чинели)

 

ако мислите, че ще се купуват, ще ги имате на килограми на три пъти по-тънки цени. (Проблемът с дебелината веднага го решаваме)

 

Има и Зилджииан...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен ще се купуват и още как!!ако цените са добри.познавам много хора които си търсят по-евтини нови чинели.и аз бих си купил,ако са добри,просто нямам пари за скъпи чинели.е виж например(ако знаеш) стаг с техноте неща къв пробив направиха на и без тва мижавия ни пазар -щото са евтини и сравнително качествени и се купуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в БГ барабанистите започнаха да се ориентират да си купуват по скъпи,но за сметка на това наистина качествени чинели. то евтини => боклучави серии чинели имат и по известните марки и марчици. горепосочената от теб марка не ми е известна и не мога да коментирам качеството на чинелите. може би ще се продават, но главно ще ги купуват начинаещите. всеки по напреднал барабанист добре знае че макар и скъпи,качествените чинели винаги са си заслужавали парите в пъти повече от евтините серии. жалко че положението в БГ е такова че не са много хората(разбирайте мнозинстовото от барабанисти) които могат да си позволят достатъчно на брой хубави чинели в комплекта си. ако по някакъв начин съумееш да внесеш по тънко предлаганите от теб модели на Zildjian ще имаш повече успех в продажбите отколкото да докараш купчина тенекии, да се продадат няколко комплекта, а остатъка от чинелите да ти стоят за реквизит в склада.

 

марката стаг изобщо не ми харесва, не виждам по какво толкова се различават като цена и хубост от по ниските серии на paiste,zildjian,meinl,sabian .

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в БГ барабанистите започнаха да се ориентират да си купуват по скъпи,но за сметка на това наистина качествени чинели. то евтини => боклучави серии чинели имат и по известните марки и марчици. горепосочената от теб марка не ми е известна и не мога да коментирам качеството на чинелите. може би ще се продават, но главно ще ги купуват начинаещите. всеки по напреднал барабанист добре знае че макар и скъпи,качествените чинели винаги са си заслужавали парите в пъти повече от евтините серии. жалко че положението в БГ е такова че не са много хората(разбирайте мнозинстовото от барабанисти) които могат да си позволят достатъчно на брой хубави чинели в комплекта си. ако по някакъв начин съумееш да внесеш по тънко предлаганите от теб модели на Zildjian ще имаш повече успех в продажбите отколкото да докараш купчина тенекии, да се продадат няколко комплекта, а остатъка от чинелите да ти стоят за реквизит в склада.

 

марката стаг изобщо не ми харесва, не виждам по какво толкова се различават като цена и хубост от по ниските серии на paiste,zildjian,meinl,sabian .

Благодаря за съвета, много полезно беше за мен да го получа.

 

Наистина си е сериозен проблем, и той не е само при чинелите.

 

Може би ще трябва да се почне от заплащането на труда на музикантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка кви са тия цени бе братче

влез в ebay.de да видиш за цени

Zildjian Planet Z - 115 EUR

при тебе 460 лв

тва мисе струва двойно май

а не 2 или3 пъти по евтино

Говорим за комплекта 14 hi hat 16 crash &20 ride

Май искаш за 1 ден МЕРЦЕДЕС да си купиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в БГ барабанистите започнаха да се ориентират да си купуват по скъпи,но за сметка на това наистина качествени чинели. то евтини => боклучави серии чинели имат и по известните марки и марчици.  горепосочената от теб марка не ми е известна и не мога да коментирам качеството на чинелите. може би ще се продават, но главно ще ги купуват начинаещите. всеки по напреднал барабанист добре знае че макар и скъпи,качествените чинели винаги са си заслужавали парите в пъти повече от евтините серии. жалко че положението в БГ е такова че не са много хората(разбирайте мнозинстовото от барабанисти) които могат да си позволят достатъчно на брой хубави чинели в комплекта си. ако по някакъв начин съумееш да внесеш по тънко предлаганите от теб модели на Zildjian ще имаш повече успех в продажбите отколкото да докараш купчина тенекии, да се продадат няколко комплекта, а остатъка от чинелите да ти стоят за реквизит в склада.

 

марката стаг изобщо не ми харесва, не виждам по какво толкова се различават като цена и хубост от по ниските серии на paiste,zildjian,meinl,sabian .

Благодаря за съвета, много полезно беше за мен да го получа.

 

Наистина си е сериозен проблем, и той не е само при чинелите.

 

Може би ще трябва да се почне от заплащането на труда на музикантите.

 

 

ТАкааа....Офертата за чинелите и мен ме интересува дотолкова доколкото бих си купил,ако има възможност въпросните чинели да ги видя.пипна и най-важното ЧУЯ преди да ги купя....Да робуваш на марки е нелош,но доста скъп навик драга ми AccesS и като започна да изкарвам много много кинти,може и аз да го придобия,но засега наченките на такъв при мен си остават в лицето на един леко очукан Зилджан ЗБТ раид и няколко тенекии на Пеист,които звучат ...недобре:godbless:....

Затова уважаеми джани не се срамувай да открехнеш повече подробности относно офертата ти-направи една страничка с модели и цени,както и телефони за контакти,за да е всичко по реда си ,и да не остава съмнение за финансовите и други подробности....Ако всичко е Ок-ще имаш клиенти:lol:

Ако пък има нещо ,което е изгодно и възможно ,но недотам легално ,че да го публикуваш-ползвай Пм и не се коси:lol:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова уважаеми джани не се срамувай да открехнеш повече подробности относно офертата ти-направи една страничка с модели и цени,както и телефони за контакти,за да е всичко по реда си ,и да не остава съмнение за финансовите и други подробности....Ако всичко е Ок-ще имаш клиенти:ph34r:

Така ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Арменци бе вярно е и правят чинели от 1628 г. Zilldjian-Синът на ковача...смисъл това означава

tupoto kopele Zilldjian-идва от зил-което зна4и 4инел и зна4и маистор на 4инели или 4овек които прави 4инели./така може да се "преведе"/

 

от там и идва също зилове когато казваме за малките 4инел4ета на даирето. :ph34r::lol:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТИ ПРЕДЛАГАШ ЛИ ЧИНЕЛИ ИЛИ НЕ!?

Преди да предложа, последна мплба -

 

Какви могат да бъдат най-необходимите конфигурации по цолове?

 

Предварително благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Арменци бе вярно е и правят чинели от 1628 г. Zilldjian-Синът на ковача...смисъл това означава

tupoto kopele Zilldjian-идва от зил-което зна4и 4инел и зна4и маистор на 4инели или 4овек които прави 4инели./така може да се "преведе"/

 

от там и идва също зилове когато казваме за малките 4инел4ета на даирето. :bravo::bravo::bravo:

БЕГАЙ ДА ИГРАЙШ :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТИ ПРЕДЛАГАШ ЛИ ЧИНЕЛИ ИЛИ НЕ!?

Преди да предложа, последна мплба -

 

Какви могат да бъдат най-необходимите конфигурации по цолове?

 

Предварително благодаря за отговорите.

ами стандартните сетове по принцип са 14" фус , 16" краш и 20" райд. предлагат се също 13"/14" фус + 18" краш/райд. по отделно кой каквото си харесва и поръчва. аз лично харесвам по големите инчове за крашове 16" и 18". спеш чинелите 8" или 10" . 14" или 15" за фус. от 20" нагоре за райд. абе кой каквото може да си позволи и каквото му харесва :bravo: измерват се в инчове, а не в цолове :bravo:) приятен ден .. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.