Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за чинелите


Recommended Posts

Много внимателно изчетох темата за чинелите и имам един въпрос:

 

По време на репетиции предпочитате ли да използвате най-доброто, което сте си купили, или го пазита за концерти.

 

Защото – имам възможност да ви предложа МНОГО видове на невероятно ниски цени (немски), които сигурно няма да са най-доброто за концерт.

Или, по друг начин да попитам – да ги сваляме ли по нашите страници или не. (защото е много работа)

 

Visi Arts

 

И още нещо, ако има смисъл, е добре да се правят комплекти, за да се свали цената за доставка – какво може да включват такива комплекти като варианти?

 

Благодаря предварително на всички, които ще се включат с някакъв отговор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ако започнеш да внасяш Sabian , обещавам ти да си накупя поне 7-8 чинела. иначе съм фенка на Meinl обаче тия има от каде да ги купувам. лично аз си ползвам еднби и същи чинели и на репетиции и на концерт. и ггледам все да са качествени и заслужаващи си модели :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако започнеш да внасяш сабиан мисля че ще си намериш доста купувачи и аз мисля да съм втория след дамата

С други думи, безмислено е да се внася какво-да-е (примерно) , независимо от това, че е на много ниски цени - до три пъти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

безсмислено е ако са кучи марки.ако внасяш готини чинели на старо ще имаш МНОГО купувачи

На старо няма откъде и как.

 

Пък и на мен не ми се иска българите да обират де що има секънд хенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то ние и без това така правиме :)

Защо Цилджан са по-лошия вариант от Сабиан?

 

Или са само по-скъпи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на български е "Зилджан" :) иначе не са по-лоши,нито по-скъпи,зависи от модела,просто тва са двете TOP марки в световен мащаб.въпрос е на лично мнение коя е по-добра.та предлагаш ли готини чинели или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните не са ми много ясна тема

 

ако трябва да сме точни и Зилджан не е а е Зилджиян. Повярвай ми 

 

аз ти вярвам ZILDJIAN се пише все пак,но на български никой не го казва така.мисля че най-правилно е [зилдзян] да се транскрибира,ше питам някой турски филолог :think: :)

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на български е "Зилджан" :) иначе не са по-лоши,нито по-скъпи,зависи от модела,просто тва са двете TOP марки в световен мащаб.въпрос е на лично мнение коя е по-добра.та предлагаш ли готини чинели или не?

Предлагам за сега само Зилджииан.

 

Абе няма такова турско име - става като арменско, ако е турско вероятно направо би трябвало да е Цилджан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на български е "Зилджан" :) иначе не са по-лоши,нито по-скъпи,зависи от модела,просто тва са двете TOP марки в световен мащаб.въпрос е на лично мнение коя е по-добра.та предлагаш ли готини чинели или не?

Предлагам за сега само Зилджииан.

 

Абе няма такова турско име - става като арменско, ако е турско вероятно направо би трябвало да е Цилджан.

Именно Джани Зилджииан са арментси !!!!!

 

Объркването идва от това 4е се преселват в турция и основавт компаниа за производство на 4инелиа по късно и в USA.

 

Но да!! турски 4инели правени от арменци. :):happy::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.