Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябват ми специални струни за бас


the_gorer

Recommended Posts

Трябват ми струни за четириструнен бас, чиято скАла е около 92 сантиметра (36,2 инча).

С други думи - доста дълга е.

Има ли такива струни някъде в България?

Желателно е да са максимално дебели - да достигат до 135 или дори 145.

Ако няма, ще станат и струни за петструнен бас.

 

И тъй,намират ли се толкова дълги и толкова дебели струни в БГ?

Ако да - къде?

Някой да помогне с изкопаването им, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горер, при D'Addario 34-36 инча се водят Long Scale, аз досега друга дължина в БГ не съм виждал, може и да има, не съм капацитет. Над 36 инча се водят Super Long, а ти си както изглежда "на кантар". Според мен Long Scale ще станат, защото си имат малко "аванс". Ако мислиш да свириш в разни дроп строеве май най-добре ще е 5-струнен комплект, като гледам какви цифри цитираш :D

 

И една идейка: защо не пробваш да се свържеш с BabyThomas - http://babythomas.name/

Гледам, че снабдява доста хора от форума и те са доволни.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря, ще търся от тия Rotosound без цветни конци или на D'ddario Super Long.

Още преди седмица говорих с Бейби Томас. Много точен пич, но в момента е продал всичките си струни за бас и се налага да търся други източници, понеже съм на зор.

 

Има ли места, от където могат да се купят въпросните Rotosound без конци и D'ddario Super Long онлайн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мисля, че xxxx имат магазини само в София и Варна.

А аз съм точно по средата между тези два града - на 250 километра от всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пловдив е малко по-близо, да.

От там ме делят само 200 километра...

 

И тъй, никой ли не продава онлайн, дееба тая Каруцария?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе, ти, да не си наковал прагове на некое контрабасче...

 

Иначе, дебели струни, ако ще поръчваш, щото и аз се каня, бихме могли да сглобим нещо - става въпрос за струни с максимална дебелина .200 инча - 5мм (което би трябвало да е До диез от субконтра октава).

 

За Ротосаунд - от всичките, които съм пробвал, те най-добре понасят отпускането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е, че съм на зор - демек, трябват ми спешно.

Което изключва варианта да поръчвам от чужбина, защото нямам 1-2 месеца на разположение.

Даже съм чувал, че от Германия, и в частност от Томан, нещата идват няколко пъти по-бавно, отколкото от САЩ.

 

Спешността на ситуацията ме принуждава да търся струни тук, в Каруцария.

Но такива никой не продава онлайн, за това си седя с пръст в гъз.

 

Тази страна е ебати коптора - за толкова години не се появи нито един онлайн магазин, като изключим подигравката Висиартс.

Явно никой все още не вярва в силата на интернета. Нищо, до 23-ти век има време - дотогава може би ще се сети някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спешно = скъпо:)

Ако парата не е проблем и ако наистина от УСА могат да дойдат по-бързо, това може би е твоето решение:

 

"Цонклин" аксесоарес :)

 

Можеш да ги питаш дали имат съответните дължини, ще ти отговорят веднага (поне в моя случай беше така).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мда, вече заръчах едни Mега Eвтини от чужбина. Ще се чака, няма как, но няма да е зле да пристигнат по-скоро.

Хубавото при тях, освен, че струват 13 лева, е, че са дълги 120 см. :)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.