Jump to content
Българският форум за музиканти

Tube Amp АЦ-ДЦ


Black Bird

Recommended Posts

Хай Народе!

Не разбирам от ток и електроника.

Прочетох нещо тука някъде

че ламповите ампове е добре

да са включени в занулени контакти и разклонители.

 

Моля ви разкажете повече как, къде и с какво да проверя-зануля

контакта и разклонителя в който включвам ламповия ми амп?

 

 

Тенкю! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ииии, Митак... ма ти не си ли го занулил бе?

 

Мисля, че повечето разклонители са си занулени... но за щепсела на амп-а съм напълно сигурен, че трябва да е направен като за зануляване.

 

Ами аз обикновено си отварям щепсела и си нагласям нулата и зануляването, ама трябва с фазомерка да си намериш фазата по една от жиците.

 

МОЛЯ НЕ ПРАВЕТЕ СЛЕДНОТО НЕЩО, КОГАТО СТЕ САМ:

 

Ако нямаш фазомерка си обуй сухи гумени чехли и с веншната страна на някой пръст попипвай всяка от жиците. С другата ръка докосни панела (аз поне живея в панелно жилище). Като усета вибрации значи тва е фазата, а другото е нулата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах ве ко стана

дай нещо упътване

схеми

чертежи снимки :green: :lol:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

припкай за фазомер... в предишния пост е добре обясненоина а туй без фазомер

понякога си е студено къдрене :lol: :lol:

Редактирано от spotlight_kid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

припкай за фазомер...иначе е лесно .....а другия метод понякога си е студено къдрене :lol:

ок де

имам фазомер ама после? :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov - начи амп-а ти ако е оригинален(да не е правен имам предвид) а той е доколкот знам със сигурност ще е занулен. А разклонитела лесно се проверява: отвори го и виж ако за всеки контакт има по 3 кабела начи е занулен :bravo: общо взето тфа е :bravo: и ако не е с 3 кабела ако искаш пусни ПМ

 

в.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

припкай за фазомер...иначе е лесно .....а другия метод понякога си е студено къдрене :bravo:

ок де

имам фазомер ама после? :bravo::bravo:

за портокола..

фазоуказател!!!

Фазомер-а е друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

припкай за фазомер...иначе е лесно .....а другия метод понякога си е студено къдрене :D

ок де

имам фазомер ама после? :bravo::bravo:

за портокола..

фазоуказател!!!

Фазомер-а е друго

За лимона къв е тоя указател? :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov - начи амп-а ти ако е оригинален(да не е правен имам предвид) а той е доколкот знам със сигурност ще е занулен. А разклонитела лесно се проверява: отвори го и виж ако за всеки контакт има по 3 кабела начи е занулен :bravo: общо взето тфа е :bravo: и ако не е с 3 кабела ако искаш пусни ПМ

 

в.

Ургинал е бе ...маде ин УСА :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи... :)

 

Щепсела на усилвателя ти със сигурност има зануляване. Проблема е в разклонителя и контакта. Принципно в белите държави електричеството се прокарва с 3 (ТРИ) жици! Една за фаза, една за нула и една заземяване. Но в нашта мила родина на някой гений му хрумнало, че може и да спестим една жица и да ги направим само ДВЕ. И така сега почти навсякъде нулата и зануляването са с една жица. ОК, ноу проблем. Ама кво става като обърнеш щепсела - имаш фаза по зануляването. И когато примерно си китарист, металните части по китарата са ти "занулени" и в случая се явяват зафазени. Пипаш парното и получаваш скорострелен курс по брейк денс :blink:

 

Та затова виж как е при теб. Вероятно и ти си с две жици, свържи нулата и зануляването. После измери контакта в който включваш разклонителя и така обърни щепсела, че да нямаш фаза по зануляването. И внимавай всеки път като включваш щепсела на разклонителя да не го обърнеш. През лампите май минават 400 волта и тва е последното нещо, което искаш да мине през тялото ти :stop:

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи...

 

Щепсела на усилвателя ти със сигурност има зануляване. Проблема е в разклонителя и контакта. Принципно в белите държави електричеството се прокарва с 3 (ТРИ) жици! Една за фаза, една за нула и една заземяване. Но в нашта мила родина на някой гений му хрумнало, че може и да спестим една жица и да ги направим само ДВЕ. И така сега почти навсякъде нулата и зануляването са с една жица. ОК, ноу проблем. Ама кво става като обърнеш щепсела - имаш фаза по зануляването. И когато примерно си китарист, металните части по китарата са ти "занулени" и в случая се явяват зафазени. Пипаш парното и получаваш скорострелен курс по брейк денс 

 

Та затова виж как е при теб. Вероятно и ти си с две жици, свържи нулата и зануляването. После измери контакта в който включваш разклонителя и така обърни щепсела, че да нямаш фаза по зануляването. И внимавай всеки път като включваш щепсела на разклонителя да не го обърнеш. През лампите май минават 400 волта и тва е последното нещо, което искаш да мине през тялото ти 

 

Успех.

 

Правилно и ясно обяснение :blink: Всъщност зануляването е точно това - свързване на заземяващият проводник с нулевия- простичко...направи го на всички контакти вкъщи най добре да си спокоен :) . Трябва ти 1 метър кабел за зануляване на контактите в къщи - във всеки магазин за ел.части има такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.