Jump to content
Българският форум за музиканти

БГ музикалния ъндърграунд


Recommended Posts

Почти никакво. Ъндърграунда винаги ще си остане ъндърграунд, а другата музика винаги ще си бъде друга музика. То за това се казва ъндърграунд.

Това, което масовият средностатистически слушател разбира под БГ музика определено не се припокрива с ъндърграунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз като се замисля не се сещам за нито една свястна БГ банда, която да не "членува" в тъй наречения ъндърграунд. Ако някой може да ми даде подобен пример ще съм много щастлив...смисъл, че ще мога да чуя интересна оувърграунд БГ група. Друг факт е, че освен в О'Шипка няма къде да се отиде да се слуша яка музика на живо.Може би три Уши????Лоша работа А???Та така де според мен ъндъргроунд музикантите са тези, които наистина правят нещо в БГ....е да Сленг също издадоха албум номер2 наскоро :) Евала страшни са :headbang: ....НЕ по-скоро са смешни подобни бандички...Аиде че почнах да се дразня мамка му...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти никакво. Ъндърграунда винаги ще си остане ъндърграунд, а другата музика винаги ще си бъде друга музика. То за това се казва ъндърграунд.

Това, което масовият средностатистически слушател разбира под БГ музика определено не се припокрива с ъндърграунда.

а какво всъщност слуша средностатистическия българин????според не само чалга, но просто другата музика трябва сами да си я разпространяваме с паричките от закуски....не се оплаквам :) и смятам и аз да допринеса за тази кауза колкото мога. също така силно вярвам, че няма да е все така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен в България се слуша основно: чалга, денс и рок.

по стечение на обстоятелствата рок няма къде да се слуша. денс - в дискотеките, чалга - "на живо" в Планета и т.н.

 

какво развитие на музиката въобще ?

има там некво радио дето се коментира в съседната тема

има там неква телевизия с две еднакви букви дето смятам, че квото се каже за радиото важи и за нея.

има няколко клуба, в които се въртят три групи с мухлясали репертоари

има няколко музикални награди, които са собственост на радиото и телевизията, които споменах, и се нагаждат така, че хората да си помислят, че продуктите, които им се натрапват са много модерни, хитови, на световно ниво, и ако ги слушаш си готин.

 

така е в цял свят, само че тук мащаба е много по-малък и не е изгодно да се лансира музика, която ще се слуша от по-малък кръг от хора. докато в Лондон ако имаш клуб за алтернативна музика и всяка вечер ще е пълен, тук такъв клуб е немислим.

 

аз лично ходя да слушам музика на живо средно 5-6 пъти годишно. доста често на концерти, на които хедлайнерът не е българска група(3 или 4 от ходенията са на големите концерти, 1-2 на ъндърграунд приятели в О!Шипка).няма нищо интересно за слушане в бг. не се допуска.

 

а музиката тук се развива, точно както хората, които държат бизнеса искат :)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен в България се слуша основно: чалга, денс и рок.

по стечение на обстоятелствата рок няма къде да се слуша. денс - в дискотеките, чалга - "на живо" в Планета и т.н.

 

какво развитие на музиката въобще ?

има там некво радио дето се коментира в съседната тема

има там неква телевизия с две еднакви букви дето смятам, че квото се каже за радиото важи и за нея.

има няколко клуба, в които се въртят три групи с мухлясали репертоари

има няколко музикални награди, които са собственост на радиото и телевизията, които споменах, и се нагаждат така, че хората да си помислят, че продуктите, които им се натрапват са много модерни, хитови, на световно ниво, и ако ги слушаш си готин.

 

така е в цял свят, само че тук мащаба е много по-малък и не е изгодно да се лансира музика, която ще се слуша от по-малък кръг от хора. докато в Лондон ако имаш клуб за алтернативна музика и всяка вечер ще е пълен, тук такъв клуб е немислим.

 

аз лично ходя да слушам музика на живо средно 5-6 пъти годишно. доста често на концерти, на които хедлайнерът не е българска група(3 или 4 от ходенията са на големите концерти, 1-2 на ъндърграунд приятели в О!Шипка).няма нищо интересно за слушане в бг. не се допуска.

 

а музиката тук се развива, точно както хората, които държат бизнеса искат :)

Вярно е това,което Пешо казва,ама ние няма да се даваме :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да се даваме много ясно. защото ние сме ъндърграунд-а. някой ден ще изпълзим от тъмните си хралупи и ще покажем на света какво можем :virtuoz::):headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми доколкото има музика,тя почти изцяло е ъндърграунд в БГ,поне според мен.тъй че музика извън него почти няма,има поп-култура,но тва не е музикална култура.

 

най-много се слуша поп-фолк,бозисти поп парчета и рап.това е врага!!! :killyou:

 

иначе и в други клубове освен шипката се пускат яки групи.най-зле според мен е момента с фестивалите и тва че по принцип се организират от тъпанари.

 

също така и музикалните редактори в повечето медии са гола вода.който се интересува знае не един пример...по тоя начин добрите групи така и не могат да изскочат от ъндърграунда и да се "продадат"-нещо нормално на запад.за вас не знам,ама аз веднага бих се "продал",стига да има кой да ме купи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва пък кво е ?

Ми Корсарят го е казал, или БиГей, или БеГай. :P

мдаа за "Развитието на БГ музиката" гледайте редовно телевизиите Планета, Веселина, Фен ТВ, Хит ТВ!

За Развитието на Софийската Музика гледайте ММТВ.

За Останалата "Музика" ходете по Мазетата :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И си носете мезетата!

Вярно, вярно - медиите казват на обикновения слушател кое е готино и кое не е.

Веселина, Планета, радио Фаворит и прочее... ами много са от този сорт, но май при пазарната икономика търсенето определяше предлагането. Демек, щом има фенове на чалгата, ще я има и нея. И понеже те са много повече от останалите меломани, медиите за чалга също са с по-висок рейтинг от останалите и развиват по-добър бизнес.

За телевизия ММ оставям коментарите на по-толерантни хора от мен. Дразни ме повече от Планета. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мейнстрийм машината (едно общо и глупаво понятие, което включва всички безхаберници в кюпа - продуценти, медии, ПиАр-и и т.н.), определяща кой и какво, не се интересува от нови неща. Твърде лесно й е да залага на нещо, което си мисли, че е "утвърдено", защото й дава парите и дори да не й се иска се занимава с това. От мързел не й се разправя с ъндърграунд групи - нито иска да знае за тях, нито да ги търси, нито да се занимава с тях, ако те сами я намерят.

 

При пазарната икономика търсенето определя предлагането --> така е, но никой не се наема да представи на аудиторията нещо ново за търсене. Aмериканските деца слушат емокор, луди са за My Chemical Romance и останалите наскоро нашумели, ако кажете на българските деца за тях -- ще ви отговорят, че не харесват метъл :headbang: ... и ще побързат да дадат 3-те лева, за да напълнят стадиона на поредния концерт от пайнерското турне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Българския шоубизнес, доминиран от перачи на пари, НЕ СЕ ДВИЖИ по пазарни принципи. Никой субект, играещ по правилата не може да се конкурира с хора, които имат непазарни предимства (гьол с пари, от който могат да си точат колкото им кефне).

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме погнете с китари, басове и прочее хардуер, може ли да запитам защо всички непрокопсали гаражни БГ групи, които не правят кинти от музика /по една или друга причина/ са ЪНДЪРГРАУНД! Вижте ни, нас никой не ни слуша, но това е защото никой не разбира нашият артЪ и всички са простаци и гадни чалгари.

 

Защо да си ъндърграунд е куул? Защо хората дето продават албуми са гадове? Pantommind гадове ли са? А чалга ли са? И защо същите тия дето са супер готини щото са ъндърграунд като излезе възможност да завъртят парици направо си продават душата за да издадат албумче или да гепят участие. Пък недай си боже ако издадат албум, тогава се почва че видите ли албума не се продава щото българина е тъпанар дето си купува само чалга, българина е крадец понеже точи мп3-ки, българина е такъв или онакъв. Ами продавайте в Армения или където си искате бре хора... Щом не ви харесва тук...

 

Има безброй изпълнители по света които не са мейнстриим, но не се оплакват че видите ли бритнито продавала десетки пъти повече от тях. Има кой да купи - продава. Но не са се тръшнали да реват че всички са простаци и те са великите ЪНДЪРГРАУНД чудовища. /говоря за артисти на Warp Records например/

 

Извинението е като задника - всеки си го има. За мен понятието БГ ъндърграунд е точно едно извинение. Изобщо не носи смисъла който трябва да носи, а е изопачено и побългарено. Както повечето неща в наш'та мила татковина уви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.