Jump to content
Българският форум за музиканти

БГ музикалния ъндърграунд


Recommended Posts

Ха, мдааа в таз Германия (къдет ще да гледам Уикеда другия месец, деебиш все тук ги гледам) е оЩе по - зле. Тук няма чалга, има пошли изпълнители от другите стилове. Тоест като сте тук няма да пробивате не защото има чалга, а зашото има пошзл метъл и пошъл алтернатив. Тук просто сега е на мода хората да наливат пари в тези неща а не в чалгата, и вервайте, пазарната икономика не действа много и тук.

 

Та по темата. който иска, намира начин, който не иска, не намира. Питайте корсаря :) А ако ви се ще да сте звезди от голяма величина или ви трябват много пари или ви трябва късмет и гений. И да, според мен е възможно да се живее в България от музика ако си упорит и си свириш всеки ден и си развиваш нещата и полагаш усилия за групата. А не да се сбирате еднаж седмично и на всеки от членовете това да му е единственото свирене за седмицата. Лом. Всичко винаги ставало с работа и търпение и желание.

 

И както е казал големия Джими "Свирете на китарата дори когато не ви се иска да я погледнете, един ден това ще ви се отплати."

 

Така че ъндърграунд в българия има, обаче мнозинството от групите са "ъндърграунд"....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те пък Pantommind щото имат Огромен Тираж :D  :)

Мисля ,че май не съм ти съобщавал какъв е тиража ни и колко CD-та сме продали?? :)

Само ще вметна,че в Северна Америка албума ни вече има (мъничък-мъничък)ре-тираж ;)

 

Тук Интелектуалния Труд,Авторските и Продуцентските Права НЕ СЕ ЦЕНЯТ и не важат !

Тук за съжаление си адски прав!

 

Ще изкажа и аз едно мненийце,което ми се заформи след почти 20

Години Труд и "СУМИ" за Инструменти,Техника,Оборудване,Записи, Издаване на Албуми
:Без СОЛИДЕН мениджър зад гърба ВСЯКА група или музикант са ОБРЕЧЕНИ на още 20
Години Труд и "СУМИ" за Инструменти,Техника,Оборудване,Записи, Издаване на Албуми

Мениджърите управляват в тоя бизнес,те преговарят,уреждат концерти,занимават се със нелоялни лейбъли,дори водят дела в съда,именно те са НЕОБХОДИМОТО зло,защото пък от друга страна изсмукват част от парите ви,и колкото по известни ставате,толкова повече ви вземат :exclaim: Когато дадена група има солиден мениджър,тя не се занимава с : ровене по сайтове в търсене на адреси на лейбъли,в пращането на 100 промо диска в БГ и по цял свят(половината от които отиват веднага в коша на издателя),писането на умоляващи писма до списания,телевизии и прочие медии...и т.н и т. н.Групата се занимава само с това,с което ТРЯБВА-с правенето на музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те пък Pantommind щото имат Огромен Тираж ;)  ;)

Мисля ,че май не съм ти съобщавал какъв е тиража ни и колко CD-та сме продали?? :D

Само ще вметна,че в Северна Америка албума ни вече има (мъничък-мъничък)ре-тираж ;)

Няма и Нужда да ми "Съобщаваш" ;)

Представям си ! :)

Въпреки това,Уважавам това ,което правите!

 

...а и в думите ти има винаги доста истина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за пробива у фурора предизвикан от Конкурент, преди години беше...по канал едно ама не помня предаването.Ставаше въпрос за концерта на нашите(поредния) в чужбина гледах аз цъках и си виках деба време беше вече, пък и те корави хейвита го раздаваха едно време едни конници едни лабиринти.. яко метал..

та...

интервюта ала бала дрън дрън чи пляс.. пуснаха репортажа от концерта и...

;);):D:D:lol::lol::bravo:;)

ко да ви кажа една сцена 30 см висока в една бяла шатра 5 на 5 метра умрях от смях ебах ти пробива :D

 

ако толкова исакте да ви чуят 30 човека неговорещи български направете си сайт, запишете се във всички музикантски форуми и чатове , в чужбина,като слагате за подпис вашия сайт все ще ви чуят 30-50 човека, пробива е налице ;)

 

само да ви кажа под секрет че курви с хуй не мож изплаши те виждали виждали...

 

тъй че вземете пробийте първо в България.

и това е лично мнение няма да се плашункате.

както казва Корсара,ако свирите за кеф лошо няма, за другото няма смисъл да си харчите парите,( а дано някой ме опровергае поне в близките 5 години)

 

Ъндърграунд е всичко което не се издава от лейбъли, всеки да си го разбира както иска

Тъжната истина е че с по 3 лева вход трудно се събира за записване на албум , особенно ако на концерт събираш по 30 човека.В Бг някои блъскат като ненормални да си купят качествен иструмент малко преди да навършат 25 а на запад пишлеметата почват от там.. ко да си говорим просто...

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може би си има причини да се събират по 30 човека на концерт :bravo:

 

Та аз предложих да пробиват навън, понеже всички явно си мислят че там всичко е розово, а тук е мноооого трудно.

 

А за албум... Със едно прилично PC и познания можеш да запишеш нещо което ще звучи прилично. Няма да е смазващ звук, но няма да те е срам да си туриш името под него. А после като се направят кинти от този албум, отиваш в студио и ставаш звезда ;)

 

Само че за тази цел трябва да сте различни, интересни, иновативни. А не да свирите работи дето ги свирят още 2000 групи по света. Или ако свирите нещо което вече е познато, то трябва да го правите по-добре от хората които го правят в момента. It's as simple as that.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че за тази цел трябва да сте различни, интересни, иновативни. А не да свирите работи дето ги свирят още 2000 групи по света. Или ако свирите нещо което вече е познато, то трябва да го правите по-добре от хората които го правят в момента. It's as simple as that.

E това е много вярно!Абсолютно съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ъндърграунда ли говорим или за "пробиване" нагоре? :think:

Готината музика и способността да се забавлява публиката са отличителни белези на групите в ъндърграунда.

Състезанията и надпреварата кой колко е продал са характерни за групи от по-маркетингов тип.

 

Ъндърграунд групарите отиват да се напият с публиката веднага след партито, а "пробилите" изчакват наколко часа след концерта (в повечето случаи за да симулират, че бачкат дори след като са слезли от сцената) и после сядат зад една маса, пият минерална вода (защото от някаква организация на родителите са ги осъдили и не им е разрешено да консумират алкохол на публични места) и дават автографи срещу 10$ на калпак, за да може мениджърът им да си избие разходите по делото. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за албум... Със едно прилично PC и познания можеш да запишеш нещо което ще звучи прилично. Няма да е смазващ звук, но няма да те е срам да си туриш името под него. А после като се направят кинти от този албум, отиваш в студио и ставаш звезда :)

 

Само че за тази цел трябва да сте различни, интересни, иновативни. А не да свирите работи дето ги свирят още 2000 групи по света. Или ако свирите нещо което вече е познато, то трябва да го правите по-добре от хората които го правят в момента. It's as simple as that.

С Това не съм Съгласен!

 

Първо. Всеки е уникален с това ,което прави ! (друг е въпроса,дали това което прави се харесва на другите)

Второ. УТОПИЯ е да се мисли,че така( "А за албум... Със едно прилично PC и познания можеш да запишеш нещо което ще звучи прилично. Няма да е смазващ звук, но няма да те е срам да си туриш името под него. А после като се направят кинти от този албум, отиваш в студио и ставаш звезда :huh: ") ще се получи нещо в БГ :P

 

То тука "Пробилите", "Звздите" не изкарват Пари от записаните в "Големи" Студия албуми, а ти очакваш от "САМОДЕЛКА" пари да се изкарат за запис в Нормално студио :P

 

Явно не си се Облъскал в Стената достатъчно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Shai Hulud е прав - ако предолжиш нещо иновативно и добро, няма значение къде е записвано. Ако е боза, и на Марс да ти го мастерират, файда йок. Пък и идеята на ъндърграунда е да се свири на живо, и да се записва по мазета и тавани, най-малкото защото не много групи имат излишни кинти да записват в студио.

Ако говорим за музикален бизнес, нещата естествено са на другия полюс, но това вече ще е една друга тема, която няма общо с ъндърграунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво според вас е значението на така нареченият ъндърграунд за развитието на БГ музиката.

Ами верно досега съм писал Офтопик, за което съжалявам B)

 

Конкретно по темата, мисля че Ъндърграунда в БГ ИЗОБЩО НЕ ВЛИЯЕ и няма никакво значение за Развитието на БГ музиката в Момента, защото нещата в БГ музиката се случват без никаква музикална Логика.

Според мен, БГ музиката е Пълен Хаос от Некадърни Изпълнители, Продуценти, Липса на Цели Звена от нормалния музикален бизнес,в следствие на което почти няма Нови Добре Изпълнени и Нормално Продуцирани Песни, които да се пеят и слушат от Младите Българи ,които пък,от своя страна Панически Бягат от България.

Единствената БГ музика , която достига Успешно до Младите е ЧАЛГАТА.

В Нея Обаче е пълно с крадена балканска музика,а Ъндърграунда,който и влияе е Циганския Ъндърграунд :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто в тая тема си личи с пълна сила колко малко хора във форума имат РЕАЛНА(first-hand)представа за това което говорят.корсаря е един от тях,макр да не съм съгласен с крайността на мненията муB),за други не знам :think: ...от тъпи изказвания в стил "ако си добър ще те забележат" ЗВЕРСКИ ми е писнало...не виждам смисъла хора които нямат зад гърба си нито един албум и не са обикаляли студия и продуцентски фирми с дискче под ръка да обясняват тука кое как става и как не...моля ви се хора,малко по-отговорно,все пак тука некой младеж с големи мечти може и да чете не само да пост-ва и да си изгради грешни представи за реалността...

 

колкото до записването-ВИНАГИ има значение къде и как е записвано :exclaim:

 

отделен е въпроса че на запад да си ъндърграунд обикновено е въпрос на избор и светоусещане,а тук сме си в ъндърграунда поначало B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не искам да бъда Краен!

Не искам и да бъда черноглед :wall:

Мненията си,които споделям в този форум,са следствие на Това,което ми се случва, а не са следствие на Това ,което БИ ми се Искало да се случи!

Съжалявам за Черногледството ми !

Не искам да заразявам други с Песимизма си !

Искам само да провокирам "Мечтаещите" да слезнат на земята и да се огледат какво става в Реалността.

 

Радвам се Искрено на всеки успех на Родна Рок,Метъл,Алтернатив,Пънк, Хардкор Банда!

Искам Лицето на БГ сцената да е Коренно Различно,от това което е в Момента!

Помня средата на 80те как спортната зала в Димитровград се пълнеше със стотици Млади Хора, кефещи се на Щурците,Сигнал,Тангра,ФСБ...

Помня Как през 1987 година списание Ритъм направи Първия си Концерт в Димитровград и как Куфеехме на открито с Милена, Ахат,Ера,Контрол.

Помня през 1990 или 91 (вече забравих точно кога) Големия Рок Фестивал на Стадиона в Несебър,Когато 3 вечери стадиона беше пълен с Хиляди Хора,дошли да гледат БГ банди (само Warning свирещи на третата вечер бяха чужденци)

Помня Когато за пръв път видях БТР да загряват на Танкард , после на Мейдън, помня как хиляди млади хора после пееха "Приятелю Прости ми!" , помня "Хванах Златна Рибка..."

Помня Хиподил и "Акохолният им Делириум"

Помня Уикеда как с "Боби пиеха Кафе"

 

После се появиха Метрополис "партитата", Хип-Хопа,ЧАЛГАТА...

После изчезнаха Рок Концертите, после заведенията, кадето се свиреха Рок Кавъри и те Изчезнаха.

После Младите Хора и те изчезнаха в чужбина.

Сега за 2 години в БГ дойдоха 15 чужди Банди да свирят, а им подгряваха 5 български такива, като половината от БГ бандите не ставаха за нищо

:wall:

Това Помня...

Това Мисля...

Не знам БГ бандите,които споменах Ъндърграунд ли ги броите или ги броите за "Успели" и "Пробили".

...но преди да ми кажете,че са "Звезди", запитайте се защо не правят Национални Турнета,Защо концертите им не са с 10-15лв вход?

Защо тиражите на Албумите им са рядко над 2-3 000 албума?

Има много въпроси и много отговори!

Има и изключения от правилото - знам.

Ъндърграунда не знам какво е?

няма и да го определям...

 

Съжалявам още веднъж, но така ги виждам нещата

:wall: :wall: :wall: :wall: :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.