Jump to content
Българският форум за музиканти

Титаний Vs Бронз


Recommended Posts

Zildjan поне според мен доста хитро качиха цената на ZXT серията само заради това титаниево покритие. Според мен ако сте решили да си взимате такива чинели няма смисъл,защото звука на бронза не се различава с нищо съществено може би здравината е ключа за това ви питам вие имате ли лични наблюдения?

 

 

OFF TOPIC: Tоя форум го насрах днеска...кво да правя не ми се свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото съм запозната с тези чинели само покритието е титаниево , сплавта иначе си е бронзовата В8 или греша, ZXT не са толкова лоши но все пак не са и самата прелест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де и аз това казах...Само,че на мен ми интересно дали титаниевото покритие прави някаква разлика в издръжливостта,защото ако не то разликата с брозовите е само цвета... :)

 

BTW - Ти как се оправяш девойко? :think:

Редактирано от Paliev The Butcher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за издържливоста незнам, ама едвали.. издръливоста на чинелите според ми се повече до барабаниста и дали ще имаш нешастието да си пукнеш чинела. по високата цена е опредлена на базата на това че са по различни на вид(друго си е да кажеш свиря с титаниеви чинели), на звук незнам, най вероятно има но едвали е голяма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за здравината едва ли помага кой знае колко,обаче виждали ли сте ги как гъзарски изглеждат :inlove: .е тва е гъзария на max.бас държа че повечето хора купили си такива са го направили заради външния вид...като се замисля :think: влияе на звука-стават по- bright май...

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен изобщо не ме блазни външният им вид , а и изобщо briliant finish-а на чинелите не ми харесва. харесвам си traditional finish-a. говорим за външен вид. а това титаниево покритие си представям след няколко години и по чести измивания как ще си остане по чинела, след година и малко отгоре лъскане на моето ZXT почти нищо от първоначалният блясък не е останал. виждала съм старите paiste 402 на какво заприличват след това, финишът им е подобен- отначало "гъзарско" сив (като на стара trowa) ама след това направо почерняват( пак като на още по стара trowa). аз не бих си хвърлила парите за тези излишно скъпи чинели :godbless: лично мнение де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само дето в БГ никой не ги внася , дори евтините модели които едвали са по скъпи от тенекиените стагг , които сигурно и в аптеката или в плод-зеленчука ще почнат да ги продават. напоследък започнах да симпатизирам открито на Sabian и ако някой светъл ден някоя фирма (отправям призив към динакорд) започнат да внасят Sabian ще се дооборудвам с такива

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал бронз да може да се оксидира. B)

 

Иначе Paiste навремето имаха една серия ColorSound в най-различни цветове, Тери Бозио тогава рекламираше черните, които май се казваха Visions, ето снимчица:

tb1.jpg

 

Освен черните, имаха и всякакви други разцветки, аз съм виждал червен примерно. И доколкото си спомням, цветът ставаше от един много силно залепен пласт, не знам от какъв материал. Из нета нищо не пише по въпроса, Paiste твърдят, че било "тайна" от какъв материал се прави покритието. :)

 

Гугъл изнамери един зеленикав:

 

Colorsound01.jpg

 

Иначе понастоящем лицето Джоуи Джордисън от Слипнот свири с едни чисто бели чинели, пак Paiste, явно са му по поръчка, щото не се продават, доколкото съм забелязал.

 

Ето и снимка:

20050201_joey_jordison_promo.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още малко на тема Visions:

 

P1010015.jpg

 

Между другото, този сайт е поздрав от мен за всички фенове на барананите Ямаха, гледайте и полудявайте:

http://interarts.com/davesdrums/

 

Не е истина просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във Варна при Левито има Paiste 3000 18" ride червен , малко смешно изглежда но пък ми се струва адски добър чинел, жалко че струва 390лв

 

Joey Jordison :inlove: :inlove: сега още повече го харесвам ,заради чинелите му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.