Jump to content
Българският форум за музиканти

помогнете на приятел


мнение за паист алфа  

21 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Пичове взех да пробвам едни чинелки от пепи славов,харесаха ми и се чудя да няма пострадали от тази серия на паист

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дръм-мастера ми беше споменал че са доста дебели и искат здраво млатене. освен това не ставали за нищо освен пънк и метъл. лично не съм свирила на такива. доколкото знам Жокер медия имат такива , значи на концерта на Саксън сета е бил с тях и не звучаха никак зле

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джокерите имат, но всяка чужда група обикновено си носи чинели, така че много рядко ги вадят като рентал. Само Дистръкшън бяха туристи и свириха с тукашни чинели. Тогава успях да ги разгледам и чуя и хич не съм очарован. Евтина серия и на вид и на звук и на усещане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря пичове аз най вече искам да разбера дали някой е имал лоши изживявания с таквиз чинели,щото ми харесват на звук най-вече фуса щото е sound edge.Нещо от сорта на пукната камбана или сцепен краш след година свирене или нещо от сорта ако някой се е преебавал моля да си изплаче мъките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това дали ще ти се пукне или счупи чинел - "божа работа" ,според мен не зависи нито от модела нито от дебелината, наското ми се пукна единствения Zildjian (ZXT 16" Тhin) краш , дебел масивен, верно не е много скъп(това едвали е от значение). все пак съм момиче и едвали налагам толкова здраво , а никога не съм си мислела че точно този зилджан ще се пукне.

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щото ми харесват на звук най-вече фуса щото е sound edge.

И какво ти харесва на саундедж, че не можеш по никакъв начин да изкараш свестен затворен звук от него, че при тактуване с крак заглушава всичко останало? :) Или просто щото едно време са свирели все с такива, трябва и сега да повтаряме грешките им. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не зависи нито от модела нито от дебелината

 

уха!зависи и още как :) иначе най-вече зависи от сплавта и начина на производство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега Sound Edge-a зависи дали ти трябват, за да оглушиш публиката или хората от групата без значение(то да беше само от тактуването с крак)...ефекта ще е негативен поне това,което съм чул...един приятел си беше купил и читалище "Светлина" (май така беше това в Люлин) никога не беше същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

thanks отново ,но фусчето звучи супер отворено става за хеви метал(има по-висок звук от старото 502) и също звучи супер затворено напрово се влубих в него , но все още сам малко разочарован щото преди няколко часа олекнах с 280 лева за него,а можеше нещо по-добро може би

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми да ти е честито :) щом на теб ти харесва , като си фен на пейст защо не потърси нещо втора ръка за тези пари, е както и да е работата станала вече. иначе преди месец и половина гледах във варна в леви-то да продават стар фус хеви 602 за 240лв която серия според мен е колкото стара толкова и добра. све пак да ти е честито ;)

 

едит: това последното май не трябваше да го казвам да не те дразня ;)

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте , как сте?

аз имам Paiste Alpha само че фус 14" Power , за мене звучи доста добре специално фуса, като характеристики е много близо до 2002 фуса. за чинелите незнам, аз ползвам Avedis Zildjian Briliant finish 17", и 18" те са страхотни :godbless: , и така....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хей благодаря една доста положителна дума за новото ми фусче.

благодаря и на другите за подкрепата ,че нещо се бях разочаровал от покупката си,но вече се чувствам по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми то братче и да се разочароваш и да не се разочароваш все тая-парите няма да ти върнат и аз съм купувал боклуци и после съм си ги бил у главата.иначе май тия чинели си стават OK за тва дето вие го свирите с твойта банда.аз лично веднъж свирих на такъв фус и се отвратих дълбоко от звука му,колкото до сериятя-ми тва май са едни от най-дълговечните серии и би трябвало да е супер здрав тоя фус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се поне на това защото аз мога да кандидатствам за гинес за най-много счупени чинели за единица време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.