Jump to content
Българският форум за музиканти

Кубета?!? Пак въпроса "КАКВО ДА СИ КУПЯ?"


swf

Recommended Posts

Здравейте всички!!!

Знам че има много теми по въроса, знам, че също така не боли да се ползва търсачката, но дилемата какво кубе да си взема не ми дава мира! Разгледах по родните магазини, ама избора както знаете не е много голям, така че си позволих да разгледам как стоят нещата и "навън". Като цяло нямам нищо против Fender или SWR (нещата които могат да се видят в xxxx), но ми се ще да си купя нещо по ЕКЗОТИЧНО!!! Винаги съм бил фен на Warwick и затова моя фаворит засега е модела Sweet 25.1 ( към 950лв.) - имах възможността да го пробвам и съм много доволен от това което чух! Комбинацията от 15 + 8 инчови говорители май се оказва добра :icon_shithappens:!!! Номер 2 е Ampeg BA300 / 210 - не съм го пробвал, но вярвам безрезервно на тая марка - доколкото знам може да се поръча от Пловдив за малко повече от 1300лв. Ако сте запознати с моделите бих се зарадвал да споделите мнение и да ме посъветвате. Нямам нищо против да препоръчате и други модели НО!!! не споменавайте Behringer!!! Не искам да обидя никой с последното си изказване но си имам мнение по въпроса! За Bassman 250/210 е доста писано, но ми е интересно как бихте го класирали до Warwick и Ampeg.

Та смятам да похарча около 1000лв (или малко повечко).

Свиря в HEAVY банда, така че ми трябва поне 250 - 300W.

Предварително благодаря за мненията!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не очаквах да се избиете да коментирате ама чак пък толкоз....

ако някой е ползвал тия модели и сподели впечатления ще съм много благодарен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да ти кажа, SWR е доста екзотична марка у нас, и не го казвам само защото аз свиря с такъв усилвател. :blush:

 

Не си споменал изрично каква комбинация от говорители търсиш, но да разбираме от горепосочените модели, че става въпрос за 2x10" ?

 

Warwick-a е добър вариант, аз имам сантименти към тази марка. Бих ти предложил комбо SWR WorkingPro 2x10 (аз ползвам същата серия, но във вариант head+cabs), обаче доста излиза от посочения бюджет - в thomann.de е около 1100 ойро.

 

Друг вариант е серията Basskick на Hughes&Kettner - има модели по 200 и 300 вата, вписват се в парите, но са с 15" + horn.

 

http://www.thomann.de/de/hugheskettner_bas...0_basscombo.htm

 

http://www.thomann.de/de/hugheskettner_bas...0_basscombo.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е почти задължително да пробваш. И доста зависи от инстр. - ако е с по-универсален звук може би няма толкова голямо значение, но ако е по-екзотичен ( warwick :-) напр. ) трябва да го чуеш. По принцип харесвам Уоруик и почти съм сигурен, че ампа им е мн. добър, особено за техните инструменти, но би било добре да знаеш какъв звук има твоя бас в разл. апаратури. И бъди готов с мисълта, че 1 озвучител винаги може да ти го сложи - волно или неволно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм съгласен че трябва да се пробва! проблема е, че AMPEG-а го няма в Пловдив (при дистрибутора) и само съм чел за него но, както казах съм голям фен на мярката, а също 2х10 със 300W много ми допада.

Warwick-а го пробвах и е ОК! дори вече взех "съдбоносното" решение да го купя :greenangel: така че надявам се до края на месеца вече да го имам!

Благодаря на двама ви за съветите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го чувал Ampeg BA300 ама преди доста време и по спомен доста добре обаждаше. За Warwick - чувал съм PROFET 3.2 ама и него преди доста време и на мене лично ми звучеше леко "глухо" (пак по спомен) ... мисля че и на това комбо съм свирил ама май-беше докато преслушвах басове и много много не му обърнах внимание.

 

Според мен Fender обажда по-добре от Warwick. SWR и Trace Elliot също са страхотни машини и аз лично бих ги предпочел пред Warwick или Fender.

 

В този ценови клас има и други интересни машини

Gallien Krueger Backline 210 II

Ashdown MAG C210 T-300

и Hartke би трябвало да имат нещо в тоя ценови клас. Погледни и PEAVEY - и те правят готини ампове

 

... тъпото е че в нашата убава родина няма ни един магазин където да ги прибараш тия машини и да ги чуеш и да си избереш според разбиоранията ти за звук

 

Поздрави и успехи

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.