Jump to content
Българският форум за музиканти

Партия "Бас"


fracture

Recommended Posts

Два тона и пънка е готов :lol::lol::):):):)

Едно пияно прасе и black метала е готов! :):)

 

 

 

Иначе за бас партиите, еми аз си мисля песничките на баса и после китариста се включва, а когато китариста ги мисли аз се хващам по него, но винаги оставяме барабаниста за най-накрая. То така се случва де! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баса с предимство. Почти винаги, освен в случаите в които друг е измислил партията си преди мен. В такива ситуации предпочитам да се водя по основните тонове, в зависимост от настроението на пасажа да свиря ниско, високо,тихо, шумно и т.н...понякога на интервал - терцичка,квинтичка...получава се много зло нещо. И вече съвсем кат'няма какво д се прави(което е доста рядко), нещо наподобяващо на соло на бас, но не натрапчиво.

От моя гледна точка баса(е и вокалите, но не чак толкова) е инструмента който прави и най-тъпата песен интересна, има най-силно подсъзнателно влияние и най-много вибрира в стомаха на публиката когато е на живо.

 

Мани, мани ние имаме повече работа от другите понякога... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя гледна точка баса(е и вокалите, но не чак толкова) е инструмента който прави и най-тъпата песен интересна, има най-силно подсъзнателно влияние и най-много вибрира в стомаха на публиката когато е на живо.

 

Мани, мани ние имаме повече работа от другите понякога... :godbless:

За подсъзнателното влияние съм сташно съгласен!

И аз понякога се улавям, че някоя песен ми влиза в главата и ми харесва именно заради бас-линията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Burton! ;)

За мен също важи и идеята, че баса определя дали песента наистина е тежка или лека. Примерно(по мое мнение) ако на някоя хаотична и бърза дет метъл китарна партия сложи човек един бас във високите регистри на интервал голяма терца, ще звучи далеч по-леко и направо забавно. Ако пък е в ниските и свири бавно, стегнато откъм движение, и евентуално на кварта надолу се получава валяк с маса 7т/кв.см.

Реален пример: John Petrucci - Suspended Animation(2005)-3)Tunnel Vision - на места в песента се помпа яко пасажи на 7ма струна на китарата, но баса свири същите части на 4та(същата октава), и става само една динамична, но не смазваща откъм тежест песен. А където трабва(мисля че нещо като припев се пада) баса удря на ниско и става чудо... е, не ми се оправя макар и ниския диоптер или не ставам математик ;) , но става тежко - особено за инструментал на Петручи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.