Jump to content
Българският форум за музиканти

жак/букса


Recommended Posts

имам малък проблем с буксата на китарата. когато мушна кабела в буксата и свиря нормално ,но ако се пораздвижа жакът започва да се движи в буксата(сякаш е твърде малък за нея) и създава шум(пръщене) не е постоянен (на моменти), но е дразнещ . ако някой може да ми помогне с някой TIP как да го оправя ще съм много благодарен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се е поразхлабила гайката нещо - затегни я и виж дали ще си решиш проблема. Другото, което ми идва на ума е ако пластинката за сигнала на буксата се е изкривила и така се получава луфт от време на време между пластинката и жака на кабела. В такъв случай я побутни малко към центъра. Би трябвало да е едно от двете, имал съм подобен проблем. Ако не стане номера, може направо да я смениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако пластинката за сигнала на буксата се е изкривила и така се получава луфт от време на време между пластинката и жака на кабела. В такъв случай я побутни малко към центъра

 

 

нещо незагрях обаче коя пластинка . ще може ли да ми обясниш по подробно

ПС:затегнах гайката не е от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами като отвориш китарата, и буксата представлява метално кръгче, и по дългата пластина дето стърчи (по нея тече сигнала, а по по-къста - масата). Та тя ти трябва - буташ я напред, така че жакът да е по-стегнат.

 

Абе просто пъхни жака докато е отворена китарата, ще видиш кое как точно действа и ще разбереш какво точно и накъде трябва да бутнеш.

 

п.с. е***и обясненията. Липсва ми какъвто и да било педагогически усет. :greenangel:

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери начин да изкараш жака.

Той би трябвало да изглежда нещо такова:

 

outputJack.jpg

 

Погледни отзад голямата метална пластинка. Тя опира в "пъпката" на жака ти. Трябва да наклониш пластинката на вътре за да опира по-добре, когато се вкара жака в буксата.

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

много благодаря за отговорите :greenangel::girl_witch: оправих всичко

YOU RULE DUDES !!!

Редактирано от deathcore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.