Jump to content
Българският форум за музиканти

Китари Hohner


Entwine

Recommended Posts

Здравей, аз свиря от една година на хохнер и съм страшно доволен от нея. Вади чист и плътен звук, грифът е адски удобен(поне за мен). Мисля , че по нищо не отстъпва на стаговете.

Поздрави!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз свиря от една година на хохнер и съм страшно доволен от нея. Вади чист и плътен звук, грифът е адски удобен(поне за мен). Мисля , че по нищо не отстъпва на стаговете.

Поздрави!!

 

Стига с тия Стагове - не правят добри акустични китари и край!

Не го обърквайте човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

E, в този ценови клас никой не прави добри акустични китари.

А стаг не за върха, но като за домашно свирене звучат приятно. Поне не са така звънливи и прекалено тънки както други китари. Имат си и малко ниски.

 

Ако имах малко пари за акустична, аз лично щях да отида до Казанлък да си избера нова Кремона.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, в този ценови клас никой не прави добри акустични китари.

А стаг не за върха, но като за домашно свирене звучат приятно. Поне не са така звънливи и прекалено тънки както други китари. Имат си и малко ниски.

 

Ако имах малко пари за акустична, аз лично щях да отида до Казанлък да си избера нова Кремона.

 

Ако е клисическа китарата съм съгласен, че в Кремона ВЕЧЕ има добри инструменти от качествен материал, скоро се запознах с техният Quality Control - Херберт се казва и нащата там наистина са сериозни и имат сериозен пазар извън България.

 

Но силата им е в класическите китари, а за акустична т.е. предполага се че човека иска китара с метални струни, в Казанлък не е най-добрия вариант, не че не няма да намери...

 

Ако това ще му е първа китара, всяка китара около 300 лв, Ямаха или Хонер или Уошбърн ще му се стори добра, а с течение на времето ако има прогрес и талант, ще му се иска инструмента да има повече ресурс........и тогава вече може да вземе нещо по-добро и така постоянно. Всеки музикант е в непрестанно търсене на по-добър том от инструмента си и затова постоянно експериментира с нови струни, говорители, микрофони и т.н.

 

А Стаг стават за екскурзионно летуване ако свършат дървата в огъня :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А Стаг стават за екскурзионно летуване ако свършат дървата в огъня :thumbs_up:

 

Aбе принципно е вярно, че има неприятно звучащи и зле сетъпнати пръчки.

Обаче има и приятно звучащи и добре сетъпнати. Вярно, че са 20%, обаче някои важат.

 

Иначе за сега от китари в този ценови клас не съм чул нито една, която да звучи по-добре от моята огромна, дебелогрифа сетъпната и октавирана от мен Кремона Лилия, например.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.