Jump to content
Българският форум за музиканти

Метъл групи с пианист?


Crimson

Recommended Posts

Някой може ли да ми предложи някаква яка метъл група, в която има пиано/синтезатор, защото не съм доста добре запознат освен със Nightwish , Cradle of Filth, а ще ми се наложи!! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Mortiis - много електроника. Изключително креативен. Всъщност, бил е басист в метъл-група, но сега стилът им е по-различен - gothic, dark dungeon... По-ранните произведения са повече клавирни и не звучат никак метъл. :unsure:

Преди известно време качих част от музиката на Mortiis тук:

 

http://stone.centrum-group.com/music/Mortiis/

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, абе май не е точно каквото ти трябва, но в някои от по-старите му неща може да намериш нещо. :unsure: Аз лично съм доста далеч от метъла...

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Theatre of Tragedy мисля, че ще ти бъдат от полза. В повечето от песните си имат участие на пиано, а и като цяло музиката им е много приятна. Също така другата група на вокалистката им Лив Кристин, наречена Leave's Eyes, е с подобно звучене и отново можеш да намериш клавири в тях. Само лошото е, че втората група е доста безизвестна и много трудно се намира каквато и да е информация, затова ако ти трябва наистина ще се наложи сам да си извеждаш целите партитури :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на Theater of Tragedy можеш ли да ми препоръчаш нещо, до колкто виждам имат доста албуми!Ако ми кажеш най-добрия, според теб, албум ще ми помогнеш много !!! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да пробваш с два албума засега - Theatre of tragedy и Musique.

Но също така май повече песни като A distance there is, Mire или Cassandra биха ти помогнали повече в развитието както на слуха ти, така и на умението да прилагаш всичко научено досега..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми предложи някаква яка метъл група, в която има пиано/синтезатор, защото не съм доста добре запознат освен със Nightwish , Cradle of Filth, а ще ми се наложи!! :cheers:

Човек почти всяка блек метъл група има клавир

ама сегаще ти кажа някои групи с синтезатор

 

Children Of Bodom

Stratovarius

Sonata Arctica

Helloween (не съм сигурен)

 

сега за тези се сещам ама съм леко уморен утре може да добавя няколко към списъка

 

Ако те интересъва иначе и старите рок групи също често имат синтезатор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Children Of Bodom

Stratovarius

Sonata Arctica

Helloween (не съм сигурен)

Helloween нямат клавирист... При тях тук таме се среща нещо такова и то само на запис...

 

Други "яки" групи са примерно Dream Theater (защо никой не ги е казал, като там клавирът е много силно изразен... :cheers: ), Balance of power, Savatage, Kamelot, Royal hunt...и още много, много...

Кажи по-скоро какъв стил те интересува, щото така може да си изреждаме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо ти препоръчвам албума "Crimson II" на шведската група Edge of Sanity.

Просто задължителен албум. :read:

Записан е само от един човек - Dan Swano и той прави всичко вътре: китари барабани и клавишни. Това е един от малкото албуми с клавир, които ме насират от кеф.

Уникален е, дори признавам червена точка на шведите заради този шедьовър и Dan Swano. :cheers:

Мога да го метна някъде, ако ми кажеш къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Children Of Bodom

Stratovarius

Sonata Arctica

Helloween (не съм сигурен)

Helloween нямат клавирист... При тях тук таме се среща нещо такова и то само на запис...

Аха значи е моя грешка щото като съм си помислил за Helloween и съм се сетил за If I cold could fly

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, толкова скандинавци сте предложили за слушане, а дали сте забравили или не знаете за Tad Morose?! При тях просто няма празно, няма музикант за пренебрегване!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tad Morose на мен ми бяха любима банда, особено с този албум от '95 и демото след това...Но след тези два албума, за съжаление, си станаха една съвсем нормална пауър-метъл група от Скандинавия...на мен това не ми пречи да ги обичам и следя, но ако трябва да съм оибективен си е точно така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tad Morose на мен ми бяха любима банда, особено с този албум от '95 и демото след това...Но след тези два албума, за съжаление, си станаха една съвсем нормална пауър-метъл група от Скандинавия...на мен това не ми пречи да ги обичам и следя, но ако трябва да съм оибективен си е точно така.

Аз имам "Sender of thoughts" (на касета) и "Paradigma" (на диск), имам и още един албум, който в момента не ми попада пред очите (дал съм го на някой сигурно), като и на трите много се кефя. Не знам нищо за по-новите им неща, но повечето банди се изплякват с времето и комерса. Като примери за банди, които в началото ме кефеха, а после забозяха мога да дам Кримсън Глори, Мотли Крю, Кис и много още, ама ставам офтопик и спирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.