Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой може ли да ми направи такава китара?


Recommended Posts

...макар, че съм сигурен, че и кавал да направи Т.Спасов ще го хареса. :unsure:

Добре де, ами това нещо ще трябва и да свири, т.е. ще трябва да е направено от специални видове дърво, вибриращо по специални параметри, допълнително обработвано и т.н.

 

Малко трудно се намира такъв материал..

 

Ако е само до дизайна, това един по-добър резбар ще ти го направи сигурно с голямо удоволствие.

 

Пропуснах, аз познавам един такъв резбар, на когото това му хареса и сега прави само музикални инструменти. Нищо чудно да попаднеш точно на него..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ave Вurton! Басовете естественно, та аз друго не мога. :hello:

Аз за майстора имах предвид, но няма значение, разбрахме се :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(за да не отварям нова тема със същото заглавие, надявам се jFog да няма против)

 

james_esp_truckster.jpg

 

Гледам я от седмици и се чудя как да направя така, че да изкарвам достатъчно пари, за да си я купя, само 2,499$... LTD-то пък е 1,349$. Ако има хора, които правят китари и някой би се заел с направата на дубликат, нека сподели колко би струвало подобно нещо и изобщо възможно ли е? :cheers:

Е, тази си е съвсем направима :bravo: Ако се интересуваш, пиши на ПМ да ти дам координатите на Диката

 

Ето снимки на моята китара и на други негови инструменти

 

:guitar:

 

 

edit: тази китара определено ще ти излезе до 1000 лв. с поне едно EMG

Burton, според мен, хиляда лева са много пара за изработване на дъска без Floyd Rose.

Доколкото си спомням, твоята китара заедно с Флойда ти е струвала някъде към 800 лева. Предполагам, че ако не беше с Флойд, щеше да е с около 150-250 лева по-евтина.

Навремето се бях свързал с някакъв човек, който изработваше китари с Флойд за 300 долара. Но тогава цените и курсовете на валутата бяха други.

По същото време видях и "custom shaped" китари в... завод "Кермона" :bravo: Бяха направили няколко Warlock за някаква група. И май не бяха от чам :)

Казаха ми, че в Казанлък и сега се намират лютиери, които дялкат на частно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@the_gorer, говорим съвсем ориентировачно...става въпрос че няма да му излезе на човека повече от 1000лв.

 

Въпроса е, че на мен Диката ми направи китарата за 420лв., обаче каза, че вдига цените, така че в момента под 500 надали ще се навие...

После слагаш hardware /ключове-като няма floyd ще трябва да са по-хубави, респективно по-скъпи; задното мостче поне 30-40лв., потенциометри, врътки и т.н. - айде още 50лв :bravo: и като му сложиш на това EMG-тата /ако VOSTOK иска да е като на снимката :read: , които са към 180-200лв. парчето/ + някой друг лев за специалната шарка и боядисването...

Докарваме го до 800-850лв. с едното EMG, а ако са 2 - 1000лв. не мърдат...2 такива адаптора са половината китара!

 

За това ставаше въпрос...Но пак е 5 пъти по-евтина, а и по-малко качествена няма да е :bravo::cheers:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, прав си - ако иска скъпа електроника и адаптери, ще му скочи крайната цена.

Но пък ключовете за китара без Флойд няма да оскъпят цялата хава толкова, колкото самият Флойд. Добрите маслени в нашето музикално магазинче вървят някъде между 35 и 40 лева - с 15 кинта по-скъпи от по-обикновените масла.

Хубавото е, че има хора, които ценят ръчноизработените китарки и осъзнават, че са за предпочитане пред "онази готината в магазина". Защото на "онази готината в магазина" не се знае кой индо-виетнамец и е правил ОТК. :cheers:

Rock on!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е, че има хора, които ценят ръчноизработените китарки и осъзнават, че са за предпочитане пред "онази готината в магазина". Защото на "онази готината в магазина" не се знае кой индо-виетнамец и е правил ОТК. :)

Rock on!

:):cheers: Хабсилютно!

 

А иначе за скъпата електроника - наистина бая вътрешно идва, обаче според мен като тръгнеш да си правиш такава китара, така и така даваш сериозни пари, по-добре да събереш достатъчно и да я оборудваш както си требе...а после кефа е неописуем :bravo:

 

 

:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я скивайте Anders от Bloodbath каква дъскъ си е заръчал:

1.jpg2.jpg3.jpg9.jpg

Това уж е некфа фирма (ES Guitars), ма на мен китарката ми бие на ъндърграунд / геридж самоделка. :D

Повече подробности за дъската - на официалния сайт на бандата: http://bloodbath.biz

jFiog, не сакаш ли да си заръчаш такава, вместо онази прилепската? Скивай къф як топ са и сложили копелетата. :green: :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъ6ност около това севърти идеята ми,макар 4е не бих има нищо против да е и същия релеф на класическа форма :godbless:

kit.jpg

kit1.jpg

 

леко главата е импровизирана,само за идеята е

 

пс.Горер оня снимка дету си постна не ми се зареди, ходих на сайта намомчетата и видях една много манияшки боядисана китара :headbang: и тя става ама тоя релеф ми е взел акъла

май шъ търся телефони на тревненски майстори :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако онази първата е прилепа-майка, тия мязат на малкита прилепчета :headbang:

 

 

Inlays-a на прилепите по грифа обаче е убийствен! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.