Jump to content
Българският форум за музиканти

Резонансна кожа за барабанче


Recommended Posts

В това

към осмата минута пича говори за третиране на резонансната кожа с топъл въздух при поставяне .

 

Някои има ли повече инфо или личен опит по въпроса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ам нестава ясно от клипчето дали наистина я нагрява кожата с топъл въздух или се опитва да я суши. :girl_cray2:

Редактирано от niki123bg
Без цитати на предишно мнение - такива са правилата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

То, не че ми е абсолютно ясно и не съм барабанист, ама знам за какво се позва пистолета с топъл въздух и то е опъване на някои изкуствени материи.Използват го масово за винил.Също за транспортни и други фолиа, не знам на каква основа. Би трябвало да знаете от какво се правят кожите.Аз не съм много наясно/казвам го пак/, но очевидно става дума за добро и равномерно опъване.

Моци, не го опитвай сам вкъщи, да не предобриш някоя кожа :thumbs_up:Те, хората знаят как и колко да нагреят.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То първо всякакво нагряване на кожата дали изкуствена или естествена води до промяна на звука,а ако е за изглаждане на бръчките на кожата,то за кво ти е да купуваш кожа с бръчки :lol: директно към варела.

 

А иначе изкуствените кожи се изработват от синтетични материали, предимно от ПЕТ филм (Polyethylene Terephthalate) термопластичен полимер от групата на полиестерите. Той е по-популярен сред музикантите като Милър или Мелинекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.