Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на Кремона


Recommended Posts

Използвам кабел от стара клавиатура и на изхода слагам чинчове за към усилвателя, но нищо не стана

чакай малко - всъщност в какъв усилвател пробваш? Знаеш ли, че китарните адаоптери дават няколко миливолта и трябва да се свързват към високоимпедансен вхд с много голяма чувствителност (какъвто всъщност няма и на саунд картите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са ми изходите и входовете на картата. Включвам го в PRE/LINE входа на усилвателя, ако не се лъжа той е за грамофони, защото работи с по-малко напрежение или греша?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на нови ключета и евентуално махане на боята. Ключетата са сигурни - ще има нови, но не съм сигурен какво да правя с боята!!

 

От прочетеното в други теми разбрах, че трябва да я сваля със шкурка 400-600, равномерно и да не отнемам от дървото, опс шперплата. Не ми е ясно обаче какво трябва да нанеса след това. Мисля да е някакъв лак, тънък слой. Добре ли ще изглежда или шперплата няма да е нещо особенно? Не държа да подобря качеството, защото едвали ще може, но държа на външния вид. Не ми харесва така с липсваща боя на места. Един и същи ли трябва да е лака за тялото и грифа? Как точно се нарича по магазините?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, нитроцелулозен лак - една кутия е 4-5лв, общо взето май е най-евтиния, но не се намира масово.

В никакъв случай обаче не вземай друг

 

Може да ползваш и байц преди лака за оцветяване, а сегашния лак го сваляй със някъде около 180 шкурка, като стигнеш дървото мини на 240-300 - със 4-600 се минава между слоевете лак, ако се опиташ с такава да свалиш лака ще търкаш 1 месец докато я смъкнеш :thumbs_up:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколко дни заминавам за Видин и там ще я лакирам. Намерих в нета водоразтворими байцове, такъв ли трябва да е? Къде мога да видя различните цветове как изглеждат? След байца трябва ли да мина със шкурка или директно да нанасям лака?

 

Благодаря за оказаната помощ!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не е проблем с водоразтворим, но трябва да се мине със шкурка 5-600 преди лака, защото набъбва дървото.

За байцването и боядисването е писано в други теми - потърси :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Изчетох темата на г-н Djerekarov за боядисването. Вече имам идея как точно да го направя, но все още не разбирам какви материали да използвам. Спрях се на два варианта за цвят. Първият е това. Тук трябва да се използва боя, а не байц и след това да се нанесе лака (по стъпките от темата, която прочетох)? А това е втория вариант. При него трябва да се нанесе байц (два цвята, по тъмен за отстрани, гърба и грифа и по-светъл за лицето) и след това лака?

 

Моля дайте още предложения!!! Как да направя някаква шарка около отвора?

 

След няколко часа тръгвам за Видин и няма да имам възможност да пиша, за това съм се поразбързал да се снабдя с информация преди да съм започнал работата, за да не направя някоя грешка.

Редактирано от papi92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.