Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор за рок и хеви


zombie

Recommended Posts

Здравейте.

 

Свиря на китара от около година, до сега карах с едно Zoom-че 505 II, което обаче издаде багажа. Така или иначе искам да си взема процесор , по възможност с волюм педал. Свиря предимно хард рок и хеви. Бих могла да отделя до.. да кажем максимум 250 евро(500 лв).

 

Поразгледах из сайтове, видях какво горе-долу се предлага на тези цени, но бих искала да чуя мнения и на по-опитните :)

 

Допадна ми ето този Digitech http://www.thomann.de/de/digitech_rp350.htm. Слушах му семплите на сайта.. не е кой знае какво, но не е и зле.

 

Ако можете да ми препоръчате нещо по-добро до тая цена и въобще да изкажете мнение, ще съм ви благодарна :)

 

 

 

Поздрави & Rock On!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разръчквай купувам-продавам - за 500 лв може да се вземе нещо доста повече от RP серията на диджитек, имаше май някакъв GT-8 наскоро за горе долу толкова пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разръчквай купувам-продавам - за 500 лв може да се вземе нещо доста повече от RP серията на диджитек, имаше май някакъв GT-8 наскоро за горе долу толкова пари.

Аз хубаво ще разръчкам (не че не съм го правила), но като цяло незнам как вървят тенденциите и кое е добро и кое не. За това направих темичката, за да събера малко инфо какви добри неща се предлагат.

 

ЗА Boss Gt8 съм чувала доста хубави неща, за GT10 още повече (но той е по-скъпичък)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за повечето процесори, които се въртят насам-натам наоколо, е писано из форума, пускаш един сърч и четеш. А и човека, който продава, сигурно няма да има нищо против да си го пробваш сама, да го разцъкаш, да ти покаже какво може, и такива неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за повечето процесори, които се въртят насам-натам наоколо, е писано из форума, пускаш един сърч и четеш. А и човека, който продава, сигурно няма да има нищо против да си го пробваш сама, да го разцъкаш, да ти покаже какво може, и такива неща.

Ами ... след няколко дни заминавам за Германия, и смятам да взема нещо от там,ако е по-изгодно. Потръсих инфо за Boss GT 8, в интерес на истината на много малко немски сайтове видях да се продава.. Thomann, Rockshop & Ebay няма такова животно, а на други няколко места не намира дадения продукт...

 

Относно тръсчката, търсих и четох. Прочетох инфо за процесори за дет, блек и какво ли още не. Но като цяло не намерих нищо определено като марка , освен Boss-чето, Zoom ии някакъв Line 6 ако не се лъжа.

 

 

Други мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по принцип никога не съм имал процесор и засега не съм и тръгнал да имам, но има някои неща, които съм забелязал, за времето от което свиря.

 

Имай предвид, че Бос ГТ-8 и сегашния му, вече нов ГТ10 се смятат за каймака на процесорите. Заедно с още други марки, разбира се - Line 6 примерно. Забелязъл съм, че всички, които свирят с процесори, все мечтаят за БосГТ8 или големите им събратя за Лайн 6 и подобни.

 

Това го казвам, защото оставам с впечатлението, че не го тачиш много много. В смисъл, че някак си го подценяваш... :) казвам го заради

Но като цяло не намерих нищо определено като марка , освен Boss-чето, Zoom ии някакъв Line 6 ако не се лъжа

 

може да съм останал с грешно впечатление, но по принцип, имай предвид, че Бос, Лайнсикс както и някои модели на ДИджитек, са едни от най-известните марки относно процесори и е нормално да има инфо "само" за тях :)

 

всичко с най-добри намерения де :)

 

 

Ааа и един личен съвет, не се хвърляй на Бос Ме-50 или там както беше китарния вариант с 50ца. Това го казвам също не от опит, но ми прави впечатление, по разни форуми, ибей и магазини, където има втора ръка, страшно много ги препродават. Имам предвид страшно много. И много често срещам обяви. Не знам защо и нямам никаква идея, но винаги може да се намери поне един и аз го тълкувам като дооста негативна черта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... след няколко дни заминавам за Германия, и смятам да взема нещо от там,ако е по-изгодно. Потръсих инфо за Boss GT 8, в интерес на истината на много малко немски сайтове видях да се продава.. Thomann, Rockshop & Ebay няма такова животно, а на други няколко места не намира дадения продукт...

 

http://search.ebay.de/search/search.dll?fr...&category0=

 

GT 10 http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%F1%E8%F0%E0%ED

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи кой ефект е най-важен за теб, ако това е хубав дисторжън, Диджитек малко превъзхожда Лайн 6 (по мои наблюдения) За тези пари можеш да си вземеш от Германия НОВ Digitech от GNX серията, например като моя - GNX3,който никак не е зле.Доста по-висок клас от RPтата, дори най-малкото като го погледнеш - целия е метален за разлика от евтинджосите :) Предимството му (според мен) е, че освен че има симулации на усилватели и камиончета(доста, дори и МТ2) има и опция, с която можеш да комбинираш 2 амп симулации в нова такава - лично твоя си

да се похвалиш като купиш нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари - Line 6 POD XT live, аз това бих взел. Посвирил съм известно време на босове, готино звучат, имат много възможности но са доста трудни за настройка и докато изкараш читав звук от тях ще ти се отще всякакво свирене, поне при мен беше така

имал съм и сблъсъци с digitech GNX 1 и 2 - дистовете им звучат учудващо дървено и икуствено като за процесор в тоя клас(лично мнение), от към модулции иначе са доста добре

 

 

За мен и за моите критерии Line6-а е най-добрия избор в този ценови клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не скиваш това http://www.zoom.co.jp/english/products/g92tt/index.php - или ти идва малко скъпичко :bravo:

ако е така виж по - малкото му братче :pray:http://www.zoom.co.jp/english/products/g71ut/index.php :cheers2:

айде късмет в покупките :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всеки процесор има проблем с "хай-гейн" блендите... Така че, ще трябва доста да си поиграеш, за да извадиш кадърен звук от който и да било процесор...

 

За парите, които си готова да изхарчиш аз също ти препоръчвам да си купиш процесор "втора ръка"... Един GT-8 или POD би ти свършил чудна работа... Имай предвид, че това което ще купиш "втора ръка" ще бъде поне една класа над това, което би купила ново за същите пари.

Ако, все пак държиш да си купиш нов процесор, (аз лично) то препоръчвам да се ориентираш към Line6...

 

Ако все пак си фен на DigiTech, определено RP350 е най-добрия избор.

 

Но с 2 думи:

Поне според мен е по-добре да си вземеш Line6 или BOSS пред DigiTech.

 

В заключение:

Ако имаш възможност, преди да купиш каквото и да било, си поиграй/чуй/посвири с няколко и тогава решавай... Все пак всеки има различен вкус :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Това го казвам, защото оставам с впечатлението, че не го тачиш много много. В смисъл, че някак си го подценяваш... :) казвам го заради

Но като цяло не намерих нищо определено като марка , освен Boss-чето, Zoom ии някакъв Line 6 ако не се лъжа

 

може да съм останал с грешно впечатление, но по принцип, имай предвид, че Бос, Лайнсикс както и някои модели на ДИджитек, са едни от най-известните марки относно процесори и е нормално да има инфо "само" за тях :)

 

всичко с най-добри намерения де :)

Не, определено не го подценявам.. и аз съм чувала,че са едни от "най-големите" в света на процесорите.

 

 

 

що не скиваш това http://www.zoom.co.jp/english/products/g92tt/index.php - или ти идва малко скъпичко :P

ако е така виж по - малкото му братче :godbless:http://www.zoom.co.jp/english/products/g71ut/index.php ;)

айде късмет в покупките :)

 

Това от горния линк си го взе един приятел наскоро (преди 5-6 месеца де) .. изръси се една камара пари и досега не го е разучил  :thumbs_up:

 

 

Може да е готин, но вярно са ми много паричките.Мисля, че в Германия, ще има повече възможности да намеря нещо.

 

Относно онзи линк в ebay ,който ednet беше дал... и аз ги видях, но порпинцип предпочитам да си взема нещо ново.. е в краен случай ще си взема и втора ръка, зависи какво ще открия.

 

 

 

Благодаря на всички за помоща, като взема нещо ще ви се похваля в другата темичка, която е горе сред важните" :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.