Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да си купя Акустична китара


vane

Recommended Posts

Колеги искам да ви питам защото не съм разбирач.

Искам да си взема акустична китара като се спрях на 2 модела

 

HARLEY BENTON HBJC503CEQ или TAKAMINE EG260C BK

Цената им не е много по-различна, но ми трябва китара на която колана да не се закопчава за горната част на грифа грифа. Кажете как ви се струва и тези китари вадят ли звука примерно на Fender Classic CD100CE, която е що годе за същите пари в БГ, обаче не ме кефи че колана се завързва за края на грифа и ми се вижда доста неудобно.

от сайта Thomann.

 

Или пък някой ако може да препоръча в БГ китара за около 500 лв. с подобно поставяне на колана защото аз се разходих из магазините в София и положението не изглежда никак добро, а изборът е изключително малък.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм 3 модела ел.китари Харли-Бентън и ще ти кажа, че останах разочарован. Гола вода!

А и добре е преди да купиш китара да я пробваш, но ако ще рискуваш - вземи другата. :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Takamine са доста сериозна марка, ако нямаш възможност да пробваш китарата и само между тези варианти се чудиш, това е твоят избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Само единствения въпрос е дали има закрепяне за тялото, а не завръзване на колана за грифа.

Иначе цената на Такаминито е напълно приемливо и си го харесах като цяло поне на външен вид.

А относно Фендър сравнена с Такаминито?

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно позицията на ремъка е доста важна за постановката ти. Аз лично те съветвам да направиш нещо друго - мисля, че не е кой знае колко голяма философия да се промени захвата, според твоите предпочитания, без да се нарушава акустиката на инструмента. Отиди при разбирач и питай дали евентуално може да постави захващач където искаш ти по тялото, ако ти отговори положително, просто си избери някоя добра китара от магазина и му я връчи, не мисля, че подобна интервенция ще да струва много.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.