Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на флойд!


Recommended Posts

Значи моя Ибанец е с Lo-TRS флойд, и след като не съм доволен от него (по ред причини) мисля да го сменям. Та въпросите ми са:

 

1. В jemsite пише че няма възможност да се сложи Ло Про или Едж защото са по големи, но евентуално може да се резне малко дръвце... Заслужава ли си "резването"? И много ли ще е?

 

2. Ако не стане с Ло Про или Едж, какъв флойд да си зема... Колебая се между Gotoh и OFL Pro?

 

3. Има ли някакъв начин да си подобря Ло ТРС-то?

 

Благодаря!

 

edit: Оуу! И не на последно място къде в БГ (ако изобщо) могат да се намерят флойдове Shaller, Gotoh, Original Floyd? И по колко вървят горе долу?

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, по принцип "всичко може". Въпроса е колко качествено. Сменянето на тремоло е много голямо мъчение за китарата и не е достатъчно само да влиза в дупката :) Трябва ти много качествен майстор, който да направи нужните манипулации за да се закрепи като хората тремолото и да не стане след 1-2 години да мръдне 1мм към грифа и да замине акордировката на китарата. Не, че те плаша, но трябва да имаш предвид, че винаги има риск да се осере инструмента при такива интервенции.

 

На другия ти въпрос не мога да отговоря, но Schaller съм виждал във Варна. Floyd Rose има както оригинални, така и лицензни в София. Пиши ми едно msg ако искаш да разпитам един фен къде точно има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, по принцип "всичко може". Въпроса е колко качествено. Сменянето на тремоло е много голямо мъчение за китарата и не е достатъчно само да влиза в дупката :D Трябва ти много качествен майстор, който да направи нужните манипулации за да се закрепи като хората тремолото и да не стане след 1-2 години да мръдне 1мм към грифа и да замине акордировката на китарата. Не, че те плаша, но трябва да имаш предвид, че винаги има риск да се осере инструмента при такива интервенции.

 

На другия ти въпрос не мога да отговоря, но Schaller съм виждал във Варна. Floyd Rose има както оригинални, така и лицензни в София. Пиши ми едно msg ако искаш да разпитам един фен къде точно има.

Дам това с акордировката си е така! Пък и китарата ми е адски скъпа за да си правя експерименти... Лошото е, че май без смяна няма да мине, защото просто сегашния флойд е доста разбит, пък и да не беше... :):D:D

Има ли някой който да е извършвал подобна "маневра"? Дайте някакви напътствия... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-големият проблем е ако се наложи да се местят стъд-овете. Примерно ако новото тремоло изисква по-голямо или по-малко разстояние помежду им. Тогава може да се наложи да се извадят основите на старите, да се запълнят и после да се пробиват нови. В резултат на което може да се стане нестабилно. Колкото до интонацията, изместване от един-два милиметра не е никакъв проблем и може да се компенсира безгрижно с едно настройване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-големият проблем е ако се наложи да се местят стъд-овете. Примерно ако новото тремоло изисква по-голямо или по-малко разстояние помежду им. Тогава може да се наложи да се извадят основите на старите, да се запълнят и после да се пробиват нови. В резултат на което може да се стане нестабилно. Колкото до интонацията, изместване от един-два милиметра не е никакъв проблем и може да се компенсира безгрижно с едно настройване.

Еми аз май реших, че ако не намеря подходящ флойд който да влиза без всякакво копане ще трая този!!! Niki123bg, същото е и ако стъдовете са ралични в диаметър... Просто незнам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опорните болтове не са проблем- повечето мостове имат стандартни размери. Щом е наложително да го сменяш, действай- но намери добър дърводелец, който да разполага с техника!

 

niki123bg

Не е точно тъй, щото не е сигурно накъде ще кривне- при плаващите мостове 1мм изместване, особено ако се окаже под ъгъл- примерно долната част се измества, а горната остава, щото натиска е по-малък, ще е отврат и тремолото няма да работи реално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опорните болтове не са проблем- повечето мостове имат стандартни размери. Щом е наложително да го сменяш, действай- но намери добър дърводелец, който да разполага с техника!

 

niki123bg

Не е точно тъй, щото не е сигурно накъде ще кривне- при плаващите мостове 1мм изместване, особено ако се окаже под ъгъл- примерно долната част се измества, а горната остава, щото натиска е по-малък, ще е отврат и тремолото няма да работи реално

Да де то е наложително ама с какво да го сменя?

 

1. Original Floyd Rose Pro

2. Gotoh Floyd

3. Schaller Floyd

 

На никой ли не му се е налагало да сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Опорните болтове не са проблем- повечето мостове имат стандартни размери. Щом е наложително да го сменяш, действай- но намери добър дърводелец, който да разполага с техника!

 

niki123bg

Не е точно тъй, щото не е сигурно накъде ще кривне- при плаващите мостове 1мм изместване, особено ако се окаже под ъгъл- примерно долната част се измества, а горната остава, щото натиска е по-малък, ще е отврат и тремолото няма да работи реално

Да де то е наложително ама с какво да го сменя?

 

1. Original Floyd Rose Pro

2. Gotoh Floyd

3. Schaller Floyd

 

На никой ли не му се е налагало да сменя?

Schaller!

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, по принцип "всичко може". Въпроса е колко качествено. Сменянето на тремоло е много голямо мъчение за китарата и не е достатъчно само да влиза в дупката :P Трябва ти много качествен майстор, който да направи нужните манипулации за да се закрепи като хората тремолото и да не стане след 1-2 години да мръдне 1мм към грифа и да замине акордировката на китарата. Не, че те плаша, но трябва да имаш предвид, че винаги има риск да се осере инструмента при такива интервенции.

 

На другия ти въпрос не мога да отговоря, но Schaller съм виждал във Варна. Floyd Rose има както оригинални, така и лицензни в София. Пиши ми едно msg ако искаш да разпитам един фен къде точно има.

Майстора го има, ама не вярва в себе си :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Налбантов, като гледам твоето RG450 по снимки не ми изглежда с LO TRS! Сменял ли си го?

 

едит: Мерси за съвета! Къде се намира Шалер в БГ?

едит2: Щурме кой е тоя майстор ве? :P Хаха, това сам не мисля да го правя! :P

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и мойте две стотинки,ако сменяш тремолото аз бих препоръчал оригиналния Флойд.Също така на много от местата,където продават тремола имат и размерите коиито са нужни за кухините в тялото и т.н.-провери ги,пък може и накое директно да може да замени фабричното Ibanez Lo-TRS.Оригинален Флойд-Original Floyd Rose Diagram и Шалер Флойд - Schaller Floyd Rose Diagram просто кликни на hyperlink-овете.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах вече аз лично препочитам оригиналния Флойд,поради една единствена причина.На оригиналния Флойд блока му е направен от стомана,блока на Шалер Флойд-а е от сплав.От личен опит през годините,когато съм имал или сравнявал различни тремоло системи(включително сякакви видове Флойдове-лицензни,орогинални,Шалерски и т.н.) тези с блокове направени от стомана винаги са имали по-добър състейн.За мен това е важно,тъй като самият факт,че китарата е с тремоло а не с фиксиран бридж значи че състейна няма да е толкова добър.Затова не искам да губя още повече от тремоло,което е направено от сплав.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.