Jump to content
Българският форум за музиканти

абе такоа...ъъъъ


Recommended Posts

халло абе хора може ли на моита китарата на грифа да и се сложата еи тия хави понеже моя гриф е с точки....x,x

DK11.jpg

ааа за малко да забря,продават ли се некаде в бг тес "мебели"

Редактирано от Thrash Till Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш МНОГО тънко фолио, което да залепва много здраво за грифа, можеш да пробваш. Но от бендове и т.н. дивотии може да го отлющиш. Иначе не съм срещал да се продава специално фолио за такива цели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми такива шарктоот инлейс май няма да могат да се сложат... пък дори и да могат надали се продават някъде из БГ, та ще трябва да си търсиш и евентуално ако намериш да им плащаш транспорт и ала бала... Какъв ти е фингърборда на китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен, китарата си изглежда яко и сега. Ако искаш пиши ми лично msg да ти пратя няколко снимки с идеи за artwork ама определено няма смисъл да рискуваш да развалиш китарата заради точките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен, китарата си изглежда яко и сега. Ако искаш пиши ми лично msg да ти пратя няколко снимки с идеи за artwork ама определено няма смисъл да рискуваш да развалиш китарата заради точките

Напълно подкрепям! Със сигурност би изглеждала по-добре с шаркове, но не си заслужава риска! Има много по-безопасни начини да я направиш по внушителна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен, китарата си изглежда яко и сега. Ако искаш пиши ми лично msg да ти пратя няколко снимки с идеи за artwork ама определено няма смисъл да рискуваш да развалиш китарата заради точките

Напълно подкрепям! Със сигурност би изглеждала по-добре с шаркове, но не си заслужава риска! Има много по-безопасни начини да я направиш по внушителна!

би ли споделил некои от тези начени :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдавна искам да си сложа едни нещица по грифа, ама не ми се ще да я ровя, така че идеите за артуърк са добре дошли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдавна искам да си сложа едни нещица по грифа, ама не ми се ще да я ровя, така че идеите за артуърк са добре дошли.

дам идеите са добре дошли защото и на мен много не ми иска да ровя че като знам къф съм "маистор" :P ... та даваите некви идеи и ако може и линкове :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще кажа, че прочетох за маркерите- за да си направиш собствени маркери, трябва да издълбаваш слотове за тях в дървото на фретборда, което веднага означава, че трябва да махаш прагчетата и да ги биеш отново(и ако се оплеска работата, да си ги биеш в главата :P ). Затова дълбоко ти НЕпрепоръчвам да се занимаваш.

 

Сега за артуорка- има един безболезнен и як начин да се разкраси китарата. Отивате в един магазин за коли и си харесвате ваденки за кола, от тези дето се лепят отстрани на колите, а не разни знаци и надписи(най-добре да са качествени, щото евтинките се разлепят лесно). Изкормвате китарата до основи- махате електрониката, адаптерите, потенциометрите и моста. Трябва да остане само дъската. Хубаво е да откачите и грифа. Разкрасявате всичко, без да ви пука за дупките- дори да лепите в/у дупка, няма проблем- после ще се изреже. Преди да лепите, изрежете острите ъгли на ваденките и ги направете възможно най-обли- острите ъгли се разлепят лесно. Също така е хубаво да изчистите повърхността със спирт. После лепите внимателно, без да оставяте балончета въздух и без да докосвате лепнещата част на фолиото(остават отпечатъци). Лепенки по грифа се слагат по следния начин: Залепвате плътно по фретборда и прагчетата(така че лепенката да следва релефа). След това вземате нож за картон(мн остър) и внимателно изрязвате фолиото, останало по фретовете, така, че да остане само картинката по фретборда. Със такъв нож изрязвате и дупките на адаптерите, на моста и т.н. После сглобявате и... се радвате... или плачете. Само да предупредя, че някои ваденки се избелват от киселината, съдържаща се в потта- след време може да станат по-светли местата, които бутате често с ръце- по грифа, по тялото където опира дланта ви примерно. Ако това не ви пречи, няма проблем. Още нещо- ваденките са ПЕРМАНЕНТНИ!!!! Разлепянето им загрозява по неповторим начин китарата!!!!

 

Довечера ще снимам моята една моя дъска(осакатена- скъсах 2 струни) да видите подобен артуорк на 2 години. Мен супер много ме кефи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че това дето искам да си го сложа на грифа няма начин да го има на лепенки някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е една моя идея на която мн се кефя ама се поизтърка вече.

 

П.С. Ако очаквате да съм я изчистил и излъскал заради вас, не сте познали :headbang: Отпечатъците и праха са естествена част от artwork-а

 

PICT0002.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да китарата наистина е станала много красива.

Видно е обаче, че лепенката върху грифа се лющи от бендовете вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.