Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi => .mp3


Recommended Posts

сори ако вече е коментирана тази тема, но поне по заглавията не успях да намеря нищо. ами как да обърна Миди в мп3 формат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простия начин е: от Record Control на Windows-a избираш източник да ти е "What U hear" (може да се казва Stereo Mix или нещо подобно на някои карти), след това просто пускаш някоя програма (Sonar, CuBase...) да записва и пускаш миди-то да се просвирва. Това е.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сега едно уточнение за перфекционистите. Доколкото си спомням IvanDTr ми беше казал че "What U hear" се взема след ЦАП-а, което автоматично значи че има малко излишна загуба на качество при този метод, защото се прави абсолютно ненужно преход цифров-аналогов-цифров сигнал. Така че специализирана функция в някоя програма би дала малко по-добро качество. Но както казах това е за перфекционистите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , за това се сетих и аз, ама като трябва да се направят така 500 миди файла и идва малко нанагорно :)

10х все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-пичовско става като го пуснеш през няква програмка като Reason например, оттам да му избереш звуци и после го експортваш направо като wave, което после си го конвертираш в mp3. Другия вариант (по-добър) е с някви VST инструменти (например Kontakt) в Cubase или Nuendo или квото там решиш, което да работи с VST, избираш бленди и експортваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Пешо, виж последния Виртуал Саунд Канвас на Едирол ли беше, на Роланд ли - та той има директен експорт на МИДИ към Уейв. Май се казваше Едирол ХиперКанвас - ще ти хареса много и нищо няма да се налага да преправяш по файловете си ако са ГМ/ГС. Другите варианти,които ти предложиха по-горе колегите ще ти отнемат тонове време - години ;)

После награбваш всички уейвове и ги мачкаш с МР3 енкодер наведнъж.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...виж последния Виртуал Саунд Канвас на Едирол ли беше, на Роланд ли - та той има директен експорт на МИДИ към Уейв. Май се казваше Едирол ХиперКанвас ...

Наистина така се казва - Hyper Canvas на Edirol, но за директния експорт на midi към wave... :godbless: . Верно, че работи с GM и тук използвам възможността да благодаря на ecmjazz, че ми го препоръча, както и също толкова, а може би и по-добрия Hypersonic. Работя с тях в Cubase и експорта го правя чрез тази програма, а не директно от посочените VST.

Е, ако има такава възможност, бих се възползвала от нея. Аз също искам програма, с която по-лесно да облека в звуци готовите си midi файлове.

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...виж последния Виртуал Саунд Канвас на Едирол ли беше, на Роланд ли - та той има директен експорт на МИДИ към Уейв. Май се казваше Едирол ХиперКанвас ...

Наистина така се казва - Hyper Canvas на Edirol, но за директния експорт на midi към wave... :lol: . Верно, че работи с GM и тук използвам възможността да благодаря на ecmjazz, че ми го препоръча, както и също толкова, а може би и по-добрия Hypersonic. Работя с тях в Cubase и експорта го правя чрез тази програма, а не директно от посочените VST.

Е, ако има такава възможност, бих се възползвала от нея. Аз също искам програма, с която по-лесно да облека в звуци готовите си midi файлове.

:(

Виртуал Саунд Канвас със сигурност има директен експорт. Аз съм правил с него такава конверсия. На сестра ми е се бе наложило по същия повод, че и правих тогава бекинги по тоя начин.

А едиролската програма е същата - и тя сигурно има. Просто я разгледай по обстойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виртуал Саунд Канвас със сигурност има директен експорт. Аз съм правил с него такава конверсия. На сестра ми е се бе наложило по същия повод, че и правих тогава бекинги по тоя начин.

А едиролската програма е същата - и тя сигурно има. Просто я разгледай по обстойно.

Този Виртуал може и да има. Точно така ли се казва да си го потърся?

Но...другият, с който работя - sorry. Разгледах го отвсякъде , но освен да служи за midi out на траковете, друга възможност не виждам. Експортът го прави Cubase.

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.