Jump to content
Българският форум за музиканти

Upgrade на китарата ми.


NOKIA

Recommended Posts

Отново съм съгласен с Евтим - според мен е по-добра идея да си вземеш по-евтини адаптери - няма лошо да са по-намазани и от фирма с голямо име в бранша, но скъпи адаптери на евтина китара е малко като на свинче звънче. Дори бих хвърлил едно око и за втора ръка - ако не се лъжа точно в момента има обява в 'продавам'.

 

А въпроса за струните не го загрях нещо - в какъв смисъл яки? Има прилични струни за по 10-15 лева - например за електрическата си китара от доста време съм с Ърни Бол Слинки .009, които във Фактор са 10 лева. Ако питаш за дебелина - по принцип за по-твърди стилове (както и за по-ниски настройки, ако използваш такива) са по-подходящи по-дебели, макар че зависи вече от вкуса ти, от начина ти на свирене и личното предпочитание за това как да усещаш струните под пръстите си. Аз по принцип съм фен на по-тънките (девятки и десятки). Отчасти защото малко рядко хващам китара напоследък и като набарам някакви въжета се озорвам на бендовете, отчасти защото свиря по-леко и гледам да не налагам като за последно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не не, засега още несъм събрал парите, само питах! Иначе благогаря на Ефтим. Търся звук като на Металска група

Ингви Малстийн, Джон Норъм, Кий Марчело, Стив Вай :thumbs_up: . Ти като искаш пак разпитай, най-много до 200 лв. ще се опитам да събера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне кажи какъв ти е ампът, на кои групи се кефиш и респективно на кои искаш да прилича звукът ти и най-вече какво разбираш под "хард" звук? Сърди се колкото искаш, но и аз съм на мнение, че може да се изкара по-изкривен звук с тази китара, не особено характерен и стратокастърски, но все пак може.

 

Абе то може, ама бучи ве брат :thumbs_up: . Вадя хубав крънч звук. Ама като нацепя яко гейна ще ми гръмни ампа, шуми, бръмчи, трепти... кво още да обеснявам! Скапани адаптери! Относно въпроса ти:

1. Нямам АМП, свиря през компютърните ефекти, имам само V amp 2

2. Слумаш само Europe, Whitesnake, Bon Jovi..., но звука искам да мога малко по твърд да вадя.

поне като този...

:)

 

Едит: От варна съм, несъм сабрал още парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че може да се поръчат, но ако не се лъжа, три такива адаптера ще са 2.5 пъти по-скъпи от китарата ти. Що верно вместо да я мъчиш, не я продадеш и с парите + добавка на мястото на адаптерите да си купиш китара за по-тежка музика? На мен ми е ясно, че не искаш това да чуеш, ама аз да си кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко ще струват 1000 лв. ли? Ако са 1000 лв. Може и да са навия, щото моята китарка си ма кефи много и искам да стани Custom Strat

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://www.dimarzio.com/site/

http://www.guitar.com.au/pickups/dimarzio/...cker_prices.htm

 

Просто ориентировъчно..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кое ти се виде странно в целата схема не разбрах...

Цените ги казах малко наизуст, но така или иначе не са твърде далече от истината.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A,не! В никакъв случай не ми е такова мнението за китарата. Даже с интерес следя темата.

http://www.yngwiemalmsteen.com/fanphotos.html

Виж тук може да намериш интересни неща.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.