Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за траф


Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да проверя какво мислите за захранващата схема на този преамп: http://moosapotamus.net/IDEAS/F2B/alembic.htm

 

Така гледам човека не е намерил траф 220/ 220/ 12... На доста места могат да направят по поръчка, но колко ли ще ми отрежат главата?!

Може ли да не използвам тороидални трафове, а обикновенни? С какво ще промени звука? Все пак такива мога да си купя навсякъде

Това е първото ми занимаване с ламби, така че знающите не ме псувайте много, досега съм си сглабял некви малки нещица, ама покрай наближаващия изпит по електроника ми нарастна самочуствието и искам нещо по така (най много да ми орежат крилата и айде пак на есен с песен, любима моя септемвриска сесио)... Поне сега мога да си обясня как работи схемата горе долу, като ми остане време след изпитите и прочета малко повече за ламбите и още повче :wub:

 

Абе хора отде да си купя ламба и цокъл, че във магазините не продават такива старотии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Идейката на схемата от сайта да ползват стандартен трансформатор като повишаващ никак не е лоша :wacko: ! Аз лично също бих го направил така.... трудно ще се намери готов с това напрежение. Колкото до тороидите... до колкото знам, имат доста по-ниско паразитно излъчване, което води до по-малко проблеми с индуктирани брумове, но... Ако екранираш добре захранването мисля, че и с Ш-образни трансформатори ще стане :) И аз мисля скоро да опитам да направя нещо с лампи... до сега не съм :ph34r: само дето ума ми не го побира от къде ще ги намеря.... Успех :music: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранването става.

 

Този проект на първо четене изглежда обнадеждаващо но ще имаш проблем с намирането на този специален цокъл.

Такъв виждам за първи път а вярвай ми от доста години ги ръчкам тея неща.

 

От горното следва че няма да може да ползваш тази печатна платка.

 

За начало -трансформатор който има и отоплителна и анодна намотка може да вземеш от някое старо лампово радио - ще се натъкнеш на 2 проблема обаче:

 

-Ако не е съхранявано добре - обикновено влага - не го ползвай.

 

-Трансформатора обикновено е доста обемист и няма да е компактен.

 

 

И накрая - ВНИМАНИЕ ЛАМПОВАТА АПАРАТУРА РАБОТИ С ВИСОКИ НАПРЕЖЕНИЯ - ако не сте сигурни в уменията си - не рискувайте живота си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами аз така или иначе смятам да си направя печатната платка сам, така, че ще сложа цокъл какъвто си искам :excl: Дето се вика какъвто намеря - в един друг сайт, човека който беше сглобил схемата беше използвал стандартен цокъл но го беше монтирал на г-образна планка, много хитро :hysterical:. А за високите напрежения, с много внимаване не са опасни...

И още един въпрос, ако са два трафа нормално е заради магнитните индукции да се сложат Т (демек перпедикулярно), нали?

Е все пак засега събирам само информация и части, че това не е много ефтино пък си трябва време и четене :(

Редактирано от ludmata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

такова захранване е супер за преамп, а и 2рия траф може да е маломощен и малогабаритен, въпреки че са ги дали да са еднакви и 2та, 2рия трябва да издържа мощността на анодите само, които едва ли имат нужда от повече от 10ма максимум общо - което значи, че 5w траф стига и то с много запас :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.