Jump to content
Българският форум за музиканти

малко тунинговане :)


Recommended Posts

имам едно въпросче

има ли начин да си сложа хъмбъкери на китарата която е с единични

например махам този който е като диагонален и слагам на негово място хъмбъкър

смисъл те са някак така: | | / сещате се :)

та да смена pickguard-a с някакъв който да има подобаваща форма или да го издълбая хехе както трябва

просто без поне един хъмбъкър мога да забравя за метъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хъмбъкери които са тесни колкото нормалните сингъл адаптери. Адаша (никифена) ми беше показвал такъв, но не си спомням марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм си сложил на бридж позицията ей това STHR-1.jpg и резултата е много добър :curse: , разгледай вариантите за страт и си избери нещо иначе аз си го поръчах от РФ обаче изчаках около 2 месеца докато дойде, а за свързването към него си има и схемички така че няма страшно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел намери една пласмаса (неговата китара е скуайър) и изряза по оригиналната си пласмаса негова си със голяма дупка за двоен адаптер, после с черен матов лак лакира грозната пласмаса и стана трепач.. дори по-добре от оригиналната му пласмаса, която беше бяла. Ако китарата ти е със пласмаса отпред става да си разшириш ти дупката. ама ако са директо хванати адаптерите на дървото имаш 2 възможности вдоен в единичен корпус, или майстор да ти разширава китарата.

За сеймър дънканите знам, че са готини да :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вариантите са 2- или "отхапваш" по-голяма дупка за стандартен humbucker, или вземаш т.нар. slim humbucker. Принципно съм разглобявал такъв(на DiMarzio), и ти гарантирам, че държи същото качество като стандартния адаптер, но не може да очакваш същия звук- по мек и фендерски е. Като единичен адаптер, но с малко по-силен сигнал и по-малко шум. DiMarzio предлагат добри такива адаптери- разгледай в сайтовете им. Най-вече препоръчвам да разгледаш www.harmony-central.com и да прочетеш "какво казват хората" по темата. В сайта отиваш на guitars->guitar pickups и четеш. :curse:

 

Между другото, НЕ ти препоръчвам да слагаш тънък humbucker под наклон на струните! Магнитите им са силни и влияят на съседните адаптери по този начин и можеш да лишиш инструмента от ясни обертонове

 

 

Относно набавянето... пиши ми едно лично да ми напомниш да ти дам телефони на вносители, че сега ме мързи да се ровя

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе май ще си сложа двоен на мястото на наклонения и може да махна средния...ма така коллко се губи не е истина.

lol поне няма да ми трябва дисторжън педал сменям междусреден и хъмбъкър :curse: ако направя така едва ли ще има дисторжън по средата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.