Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво може да ми кажете за Yamaha Psr 78


flipsy

Recommended Posts

Здравейте съфорумници.Забелязах , че скоро е била пусната такава тема , но се е отнасяла за друг клавир.Общо взето свиря на китара и тамбура и се зарибявам по народна музика , защото това и уча там където се занимавам , но се зарибих много и на изпълнението и на синтезатор.Много яки кючеци и импровизации стават на тях , а и за кръчма с певичка си е идеално :godbless: Този синтезатор , който съм посочил горе знам , че не е нищо особено и няма да мога да правя кой знае какви работи , но понеже съм начинаещ и искам да се пробвам да се науча не се хвърлям на нищо особено.Дават ми го за 100 лв ;)

 

Значи аз се интересувам понеже не знам как работи това чудо избщо и какво има :hysterical:

 

1. Възможно ли е да си правя бленди на клавира, или на програмата на компа и някак да ги вкарвам ?

2.Как мога да си правя неравноделни ритми - 7/8 , 9/8 ,ритми за кючеци и т.н.

3.Ако съм изпуснал нещо по-важно моля споменете за него :lol:

 

Мери на всички предварително ще чакам отговори :) Снимки и инфо за синтезатора има в нета.Не много , но пак е нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа от целия клавир най много да го ползваш за миди клавиатура и да управляваш компа . Друго не ... То и затова цената му е такава .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той този клавир май няма МИДИ ами има само някакъв жак за слушалки или за кубе.Ами... нз какви са ритмите на този клавир дали има неравноделни и това автоматичен акомпанимент - демек с бас и акорди ще ми акомпанира или нещо друго :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.