Jump to content
Българският форум за музиканти

Стягане на Кремона


Recommended Posts

Поради множество обрати, случки и драматични развръзки, които не са обект на темата, останах само с една Кремона в откровено казано кофти състояние. Някаква ужасно стар модел е, минимум 20 годишна, но както и да е. И понеже нямам възможност в момента (а и за известно време напред) да си купя що годе нормална китара като що годе нормален човек обмислям идеята да стегна въпросната кремона колкото да не е хич без жица животът ми. Нуждае се от смяна на ключовете, магарето на задния мост, както и подмяна на цялата електроника (2 адаптера и 3 потенциометра) и някои козметични доработки. Между другото искам да изразя учудване от това колко е прав грифа на проклетото нещо - 20 години ама.. право като дъска. И като изключим хилядите нерви които ще идат на вятъра, някой може ли да ми каже колко ще струва това (ключове/адаптери/магаре) ако тръгна да го правя сам и което е по-важно в случая, има ли някакъв смисъл цялата тази хава или по-хубаво да си седя, да си трая, да си свиря на класическата китара класичките и евентуално някой слънчев ден да си купя нещо?

 

п.п. съмтаймз ай фиил соу фъкинг стюпид.. :wall:

п.п.п. това за цените само ако някой от майсторите тук знае ориентировъчно, аз сега отивам да ровя за цени на части и глупости.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ключове - от 20 лева нагоре

адаотири - от 30-40 нагоре за бройка

магаре - не знам :)

ама ще има да си късаш нервитя, няма да е истина и пак нмяма да излезе нещо особено :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм никаф майстор, но понеже преди няколко месеца сам си купувах всички части за китарата мога да ти кажа ориентировачни цени по мои наблюдение...

 

ключове можеш да намериш между 20-30лв. и то маслени, много прилични...даже може и по-евтини да има...

адаптори има всякакви...аз лично си закупих един JHS humbucker /май така беше/ за 48 лв. и съм страшно доволен...но има корейски адаптори и от 20-30лв.

за магарето ще те излъжа, но и за него повече от 20лв. надали ще дадеш...

потенциометри има от 1-2лв. до 15-20лв единия...така че избор имаш, вече зависи и от адапторите, но предполагам че няма да слагаш humbucker-и на Кремоната..

 

Та по груби сметки според мен за стотина лева може и да стегниш китарчето!

 

 

Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вижте на каква джаджа се натъкнах:

дъ джаджа

Някакъв готов сет от адаптери, навързани, запоени, с потенциометри, превключвател, съмнителни цена и качество и само чакат да си отвориш китарата, да махнеш всички боклуци и да нашибаш новата придобивка вътре. Някой да е имал някакъв досег до такова нещо? :ph34r: Anyone?

 

едит или този е просто някакъв пич дето си прави разни джаджи и продава.. като му гледам другите неща дето предлага.. i'm confused.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си стегнах мойта китара, ама не на веднъж ами постепенно,

най-напред и смениха прагчетата и и оправиха грифа за 50 лева

после нови капсоловани ключове за 30тина лева, после 2 адаптера ибанез за 65 лева 2та, самата китара е зех за 60 лева

до тук излезна 60 за китара +145 за стягане. а и Pacman ми потъмни грифа :ph34r:

така, че грубо китарата ми излезна 210 лева, и мога да твърдя, че е супер удобна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на момчето е да спести някой лев. Качественият ремонт, обаче, не спестява много пари - готините чаркове са скъпи, а с евтини няма смисъл да се прави.

Предимства: нагласяш си всичко по свой вкус и осмотрение, китарата придобива "къстъм фийл", тупане в гърдите, хоби, кеф и развлечение...

Недостатъци: при липса на време работата върви бавно, скъпо е, винаги има шанс нещата да се окъкат.

Все пак, на твое място бих пробвал - по-зле от Кремона няма да стане ;)

Успех и rock on! :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа аз съм с Кремона ;)

някъде бях гледал една класация на китари, която вървеше горе долу така: супер китари, добри китари, калпави китари, кремона :ph34r:

исках да питам само, грифа ми се струва леко тесен (не я знам какъв модел е, ама не е много стара) т.е. много често първа струна излиза извън прагчетата при съвсем леко докосване, та се налага винаги да я бутвам леко още доато е във въздуха нагоре и след това да я натискам към прагчето. Ако сменя праговете ще се оправи ли това?

Също да са пофаля, съм и спрял два от трите адаптера и тотално съм махнал "електрониката" щото бая шумеше ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
исках да питам само, грифа ми се струва леко тесен (не я знам какъв модел е, ама не е много стара) т.е. много често първа струна излиза извън прагчетата при съвсем леко докосване, та се налага винаги да я бутвам леко още доато е във въздуха нагоре и след това да я натискам към прагчето. Ако сменя праговете ще се оправи ли това?

Ами на тази която имам впредвид аз грифа е наистина тесничък и аз имам този проблем. Оправям го като бутам магарето на долния мост мъничко нагоре (щото при мен е, да кажем, не-пасивно.. :) ) което води до настройване китарата наново и дразни принципно. И след няколко бенда, айде пак.. кремони..

 

Идеята на момчето е да спести някой лев. Качественият ремонт, обаче, не спестява много пари - готините чаркове са скъпи, а с евтини няма смисъл да се прави.

Точно. Всъщност колебая се дали да го правя, защото ако го направя като хората, ок. Но ако не успея - лошо. Отиват ценни пари и нерви. Този вариант е все още малко на заден план, търся друго решение. Ама.. ще видим.. :)

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

исках да питам само, грифа ми се струва леко тесен (не я знам какъв модел е, ама не е много стара) т.е. много често първа струна излиза извън прагчетата при съвсем леко докосване, та се налага винаги да я бутвам леко още доато е във въздуха нагоре и след това да я натискам към прагчето. Ако сменя праговете ще се оправи ли това?

Ами на тази която имам впредвид аз грифа е наистина тесничък и аз имам този проблем. Оправям го като бутам магарето на долния мост мъничко нагоре (щото при мен е, да кажем, не-пасивно.. :) ) което води до настройване китарата наново и дразни принципно. И след няколко бенда, айде пак.. кремони..

Колега, тегли и един куршум, не я оставяй да се/те мъчи. :)

 

Сори пич, усещам че не ти е весело :)

 

Според мен няма особен смисъл да инвестираш в тази китара. Колкото и да се мъчиш си остава Кремона. По-добре е да изчакаш малко, да продадеш тази китарка за някакви макар и мизерни парици и с парите които иначе би дал да я оправяш да си купиш някаква нормална китара, примерно втора употреба. Тук из борсата се мяркат от време на време разни нелоши китарки за относително малко пари.

 

Моята първа китара беше Пълдин и след една смяна на прагчетата, леко изтъняване на грифа, изхвърляне на "електрониката" (в много кавички) стана прилична китара. За съжаление всички кремони които съм пипал през живота си страдат от хронична липса на "качества". На тея китари май им се намират само кусури :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  За съжаление всички кремони които съм пипал през живота си страдат от хронична липса на "качества". На тея китари май им се намират само кусури :)

:) ауу значи несъм се излъгал

 

само още нещо да попитам, тоя навик дето съм си го изградил винаги когато натискам първа струна първо да я повдигам леко нагоре с ръка, за да не излезе от грифа, вреден ли ще дойде и като си зема нормална китара ще ми пречи ли по принцип? Или смятате, че ще отвикна бързо? Все пак доста време ми трябваше, за да се науча да изсвирвам нормално нещата по първа струна :)

 

И все пак, не е прашка, не е лък, правена е в Казанлък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  За съжаление всички кремони които съм пипал през живота си страдат от хронична липса на "качества". На тея китари май им се намират само кусури :P

:bravo: ауу значи несъм се излъгал

 

само още нещо да попитам, тоя навик дето съм си го изградил винаги когато натискам първа струна първо да я повдигам леко нагоре с ръка, за да не излезе от грифа, вреден ли ще дойде и като си зема нормална китара ще ми пречи ли по принцип? Или смятате, че ще отвикна бързо? Все пак доста време ми трябваше, за да се науча да изсвирвам нормално нещата по първа струна :curse:

 

И все пак, не е прашка, не е лък, правена е в Казанлък :curse:

Да, вреден е. Ако от много време свириш на китарата по този начин, ще ти трябва време и да отвикнеш. Но по принцип се оправя. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както аз като си взех китарата и сам съм се учил 6-7 месеца а сега на урок каквото и да правя не мога да я държа по класическия начин а точно уроци за класическа китара взимам :P и като я държа така ме боли :curse:

ениуейс туй е офтопик ако не сте се досетили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.