Jump to content
Българският форум за музиканти

Ритъма на 1 песен


RockOnBoy

Recommended Posts

Здравейте на всички :) Нов съм тук току що си направих регистрация ЛОЛ :greenangel:

Значи почти на 17 години съм бла бла свиря на китара от година и нещо(бахти как лети времето) мога да свиря доста добре НО! ... Незнам дали сте чували песента на The Who - Paintball wizard. Там има 1 ритъм който вече 4 часа го свиря и немога да го оцеля лол :) Чудя се какво да правя. Даскала ми каза, че това е нещо което неможел да ме научи а трябвало да го прихвана сам. По принцип 1 нещо го свиря по 4-5 пъти и е готово а това немога :punk_guitar: I suck :thumbdown: Та се чудех има ли някакъв начин това да го "прихвана" сам или нз ... НЯМАМ СИ И НА ИДЕЯ КАКВО ДА ПРАВЯ ЛОЛ :) ПОМОЩ ахха ;) ае чакам за отговорите ви :) сорка ако съм писал с грешки не пиша много често на кирилица :)

Stay sick :music336: :music336: :music336: :music336: :thumbs_up::whistle:;):punk_guitar: :punk_guitar: :punk_guitar:

 

Мерси за отделеното внимание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом можеш да свириш доста добре положението е ясно - транкрибираш, анализираш и свириш с метроном и/или със записа. Всичко ще бъде наред!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Или действаш по слух (ако имаш добър слух), или си намираш таб-а на песента за Guitar Pro, но не гледай таб-а, а нотния текст, защото там много ясно се вижда какъв точно е ритъма.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лол :) мерси. Оправих се :0 не използвам метроном. Посто се амбицирах 1 вид :0 слушах песента 10 пъти подред ;) аххха след това го чух в главата си и почнах да го свиря и след малко практисинг стана :0 ахха Нещо се бех спекъл щото по принцип го правя отведнъж а сега ми трябваше доста време за 1 песен ... бтв това неможе да се свири бавно :) трябва да е бързо и лудо :) МЕРСИ ;)

 

Stay sick

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^попитай учителя си какво да правиш с него :D

 

Също така не очаквай всичко да става от първия път. В това няма логика. Би трябвало да свириш неща, които искат мноооого труд, за да успееш първо да схванеш какво, аджеба, се свири и след това да се опиташ да го изпълниш. Иначе дълбаеш на едно място, ако ти се получава веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.