Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Midi


PET3

Recommended Posts

Купих си нов компютър Intel Core2Duo 2,2GHz доста по-бърз от стария ми AMD Duron 1,3GHz.

Още на старата щайга забелязах, че когато натисна клавиш на синтезатора (CASIO CTK-491) звука се възпроизвежда от компютъра с известно закъснение от около 0,2s (на ухо) което никак не е приятно когато искам да ползвам други инструменти нетипични за синтезатора или разни странни семли характерни за Trance и House звученето.

Вчера най после успях да подкарам новата щайга с 2 звукови карти едновременно, като ползвам MIDI порта на едната (евтинийка за 10лв.; вградената на дъното ми няма MIDI) проблема обаче си остава същият.

Не знам на какво се дължи, но имам някакви подозрения:

1) синтезатора е твърде бавен - възможно е тъй като е само 400лв., макар че ми се струва абсурдно.

2) звуковата карта е от най-ниския клас и няма собствена памет за Wavetable, така че се натоварва процесора и чипсета с тази задача - също ми се струва абсурдно тъй като компютъра е нов.

3) може би има някаква настройка в Windows с която процесът на изсвирване на семплите се ускорява или забавя.

 

Нямам опит с MIDI инструменти и не знам на къде да кривна като вероятна причина.

Има ли начин натиснатия клавиш на MIDI клавиатурата или синтезатора да се чува веднага в слушалките на компютъра без никакво слухово закъснение, че е ужасно така?

Редактирано от PET3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за компютъра.

1) синтезатора не може да е бавен, защото МИДИ интерфейса при всички синтезатори е еднакъв (като скорост)

2) моята звукова карта е на дъното също и компютъра е много по-слаб

3) това което търсиш е ASIO4ALL. Намери го и го инсталирай, там се настройва това което търсиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.