Jump to content
Българският форум за музиканти

перца


peshoy2k

Recommended Posts

Не съм чувал да има специални перца за найлонови струни. Можеш да свириш с такива с каквито ти е удобно.

Аз на моята класическа китара с найлонови струни свиря предимно с пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами пробвай с възможно най-меките. колкото по твърдо е перото толкова по бързо похабява струните. принципно и аз свиря само с пръсти ама от време се налага и иначе. можеш да екпсериментираш да си направиш от кофички за кисело мляко :bravo: дъното на кофичката е идеално. само режеш във формата на някое купено перо и всичко заспива.

а можеш и да го направиш някакво signature model pick хехех.. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами по принцип тънки перца, които се огъват, но и лесно се чупят, поне едно време бях взел на фендер и не изкара особено мн, всъщност изкара 2 седмици при неинтензивно и небрутално свирене

 

Diletant, прав си по принцип пръсти, но и звука от перцето при невъзможност да си пусна нокти е незаменим, а и при определени техники, знаеш как е :bravo:

 

хаха, Икарус, изпревари ме сега видях като постнах последното, че си писал преди мен, ами от кофичките едно време само такива като нямаше други, тва от баща ми го знам, ама такъв къстъм сигначър модел нито е здрав нито вади хубав звук и атака :ph34r:

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз рядко свиря на класическа, главно защото нямам :headbang: но лично ползвам на planet waves по-тънките (за електрическата използвам едно дебело, 1.09мм(0.43") и то ми е от 7 месеца още е живо хаха колко пикслайда е видяло милото)

ама до колкото знам на dunlop са най-удобните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на тва дебело ли му викаш. Аз свиря с 3.00мм от ония виолетовите на Дънлоп, големия формат.

ко ма напрай ве :headbang: те не са ли за бас :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3мм?!?

абе чакай да видя с линийка колко е дебело перцето :headbang:

баааааааси тва нещо ще изнасили найлоновите струни ако не внимаваш

аз за това на класическа с меко перце свиря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

дебело е 3mm, ама кой с каквото му е удобно ;)

аз дрънча с перца от 0,84mm до 1,15mm :headbang::cheers:

... ама то зависи и от материала на перцето :cheers:

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на мойта китара с найлонови струни си свиря с Дънлоп Джаз 3-ка или други подобни по размер но още малко по-дебели, с тънки перца просто не ме кефи :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.