Jump to content
Българският форум за музиканти

Bradley Nowell's Brown Guitar


Recommended Posts

Здравейте,

Следната тема е посветена на вече завършения ми проект - китарата на Брадли Ноуел от Sublime. Става въпрос не за първия му черен Ибанец, а за китарата, която тон операторът му Дан Макдоналд, който мужду другото се оказал и лютиер, му прави след каго разбива ибанеца тотално. Тъй като става въпрос за несериен модел, а Брад ми е идол, не остана нищо друго освен да я направя сам. Та така проекта стартира с изнамирането на 2-3 снимки от интернет на Брад с въпросната китара, приличното им уголемяване до достигане на дължената на скалата и донякъде съпоставянето с план на фендер стратокастер, тъй като китарите са долу горе идентични. За съжаление при форматиране на диска си изгубих всичките снимки от процеса на работа, за това поствам само гоговата китара.

 

Факти:

Корпус - Свиенция махагон (или Хондурас)

Гриф - европейски клен + абанос + Jumbo Dunlop прагчета

Ключове - Gotoh

Floyd Rose Lizensed тремоло

Seymour Duncan SH-4 Jeff Beck bridge pickup

Seymour Duncan SH-2b Jazz neck pickup

Yamaha Pacifica Single Coil в средата, но не за дълго :girl_witch:

 

R.I.P. Bradley!

 

CIMG0904.jpg

 

CIMG0894.jpg

 

CIMG0895.jpg

 

CIMG0898.jpg

 

CIMG0896.jpg

 

CIMG0897.jpg

 

CIMG0900.jpg

 

CIMG0901.jpg

 

Скоро като имам време ще пусна и някой сруг сеймпъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за изработката, страхотна китара!!! :girl_witch:

 

 

Само това не ми харесва, че ключетата са ти 2х3 вместо 1х6,

както и белият сингъл, но ти каза, че ще го сменяш.

Моите предпочитания са за китара без пикгард и адаптри директно

завинтени в дървото.

 

Сподели как се сдоби с материалите: клен, абанос и махагон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно по едно - ключовете трябваше да са Gotoh, защото такива са на Брадли. Проблема беше, че ги купих от ебей и като пристигнаха се оказаха че са 3х3 и от мерак ме мързеше да ги сменям :bravo:, при възможност ще ги сменя. Историята на адаптора е, че просто го имах в нас и не е лош, а освен това и поляритета и посоката на намотките съвпадат с тези на хъмбъкерите. Бялата капачка е там, защото като последно като сглабях китарата си бях в България (иначе я правих в Германия, тука уча) и ми поискаха 40!! лв за капачката и аз им казах да си гледат работата с думи прости :bravo:

Иначе за материалите всичките са от интернет, предимно от немски снабдители, малко ме гледаха с пренебрежение, защото снабдяват някакви си "Големи" клриенти както те се изразиха, ма с чакане 1 седмица всичко си беше при мен. Абаноса май е от ебей ма не помня вече със сигурност.

Що се отнася до формата, пикгарда и т.н. - все пак идеята бише китарата да е копие на тази на Брад, иначе предпочитения и аз имам по-различни. Ма не вярвам това да остане единствената китара, която правя :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето и едно сеймпълче, което записах преди закуска :bravo:

 

Click here to watch Sublime---Santeria-cover

 

Не съм някакъв неземен мудикант, такаче реших да запиша цялата песничка, а не да се опитввам да свиря някви бедсмислени импровизации на сола, каквито и без тва няма да докарам. Нищо - някой ден... :bravo:

 

P.S. Fuck ся забелязвам, че като съм го качил и насича... при мене не е така може и да ми е от връзката... нищо май се чува и без тва

Редактирано от Kiril007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.