Jump to content
Българският форум за музиканти

найлон


peshoy2k

Recommended Posts

сложил си найлонови струни на акустична китара?

 

Че аз доколкото знам найлонови струни за ел.няма! :green:

ами те по принцип наелоновите струни са за КЛАСИЧЕСКА китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз веднъж исках да пробвам да свиря с няйлонови и ей така за пробата реших да си взема най-евтините, не се сещам колко струваха, ама бяха в една найлонова торбичка без никакви надписи, просто прозрачна. И един ден свалих си старите и викам да сложа тея, и да ви кажа (проблема може и в мен да е бил де) ама не можах да преценя коя от трите най тънки е 1ва, коя 2ра, коя 3та. сложих си ги, както прецених, ама то стана еднааа 1ва опъната другите като ластички, сменях настройвах, все нещо от род се получаваше, много се изнервих и ги махнах. Така, че не си взимйте струни в найлонова торбичка без марка и тн. (сигурно някакви български са били).

:)

сложил си найлонови струни на акустична китара?

?!? Имаш предвид, че на акустична не се слагат найлонови ли? Трябва да е класическа ли?! Нещо не разбирам... :think: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ха Ха!! Правилно, за класическа са, но класическата китара също е акустична :)

то и на двете им викат кухарки ако за тва ще си говорим, но в случая ставаше въпрос за разликата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)  Ха Ха!! Правилно, за класическа са, но класическата китара също е акустична :)

то и на двете им викат кухарки ако за тва ще си говорим, но в случая ставаше въпрос за разликата

абе я се стегнете :godbless: хаха изкухях :)

 

начи разликите са много: от МАТРИАЛИ (както казваше един строител), ширина на гриф, ключове, тяло..............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)  Ха Ха!! Правилно, за класическа са, но класическата китара също е акустична :P

то и на двете им викат кухарки ако за тва ще си говорим, но в случая ставаше въпрос за разликата

абе я се стегнете :) хаха изкухях :)

 

начи разликите са много: от МАТРИАЛИ (както казваше един строител), ширина на гриф, ключове, тяло..............

Абе и аз принципно знам, че има разлика... Ама само толкова. Каква е разликата идея си нямам... и идея си нямам какво пречи на акустична (некласическа) се сложат найлонови струни, а на акустична (класическа) метални, ако пречи де...

 

Ако някой иска може да ми обясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Класическите китари не са направени за да се свири на тях с метални струни, на тях се свири с найлонови. Опитай да сложиш на една класическа китара метални струни и ще видиш колко неприятни неща ще се случат с грифа й... :) Аз едно време я извърших тая манипулация, ама тогава не разбирах хабсилютно нищо....

 

По същия начен акустичните китари са правени за да се свири на тях с метални струни.../които разбира се са различни от металните струни за ел.китара/

 

Та така...разлики има съществени, и в материали, и в размери, в звука и т.н...но понеже не съм се занимавал с класическа китара, ще си млъкна дотук...хората с опит могат да обяснят по-подробно

 

 

:)

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, кат сложиш метални на класиеска и гледаш как магарето и ключовете се приблуижават всеки месец малко по малко, а кат сложиш найлон на метална се чудиш що се късат откъм магарето :D. Абе става ама не е добре. Класическата може да се подсили отвътре за да държи на метални ама има ли смисъл, ми няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ни остава да пуснем тема "акустична vs. класическа"

аз съм за акустичната, просто найлоновите струни не звънят по същия начин :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ни остава да пуснем тема "акустична vs. класическа"

аз съм за акустичната, просто найлоновите струни не звънят по същия начин :metalist:

Аз съм точно на обратното мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм за акустичната, просто найлоновите струни не звънят по същия начин wink.gif

 

че не 'звънят' по същия начин, еми не - не звънят по същия начин :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де, схванах какво искаш да кажеш, просто бъзик малко. иначе е въпрос на вкус кой звук ти допада повече - от метални или от найлонови струни. и какъв стил свириш.. примерно блус или кънтри на класическа китара трудничко се прави (или поне аз не мога) :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пьк да кажа 4е има и електри4ески китари с найлонови струни

засега е само 1 модел на фирмата Фернандез

- поне басс варианта му сьс сигурност беще с найлон струни

те са едни мьненки симпати4ни китар4ета дето имат вграден говорител и може да си ги мькнеш по плажа

НО ТРЯБВА ДА СЕ ВНИМАВА ДАЛИ НЯКОЙ ОТ ФОРУМА НЕ ДАБНЕ КОГА ВЛИЗАШ В МОРЕТО

просто бьзик - да не се приема ли4но

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.